110. rocznica powstania OSP Piątek

W sobotę 28 września w Piątku odbyły się uroczystości obchodów 110. rocznicy powstania OSP Piątek. Po powiataniu gości, złożeniu meldunku o gotowości do uroczystości, odegraniu hymnu i wciągnięciu flagi na maszt ks. Dziekan Stanisław Poniatowski odprawił polową Mszę Św. w intencji druhów. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń druhom. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa dostali: Krzysztof Lisiecki (wójt gminy Piątek), Leszek Kaźmierczak, Mariusz Czerwiński, Sylwester Augustyniak i Dominik Pasterski. Srebrny medal dostali: Agnieszka Gamrowska, Tomasz Gawryszczak, Paweł Królak, Malwina Marciniak, Marek Kielanowicz, Arkadiusz Mardofel, Michał Piechuta i Sławomir Wasiak. Brązowym medalem odznaczono druhów: Filipa Bartosiaka, Małgorzatę Darmach, Zbigniewa Kameckiego, Sławomira Oterskiego, Krystiana Tadeusiaka, Adriana Karasińskiego, Arkadiusza Cholewińskiego i Kamila Szwedkowicza. Wręczono także wyróżnienia za długoletnią służbę. Po oficjalnej części, na scenie wystąpili uczniowie z koła teatralnego gimnazjum w Piątku. Młodzi aktorzy przedstawili program o gminnej OSP. Podczas uroczystości grała orkiestra dęta OSP Piątek. Zaraz po części artystycznej można było zwiedzić wystawę "OSP w Piątku - 110 lat w służbie społeczeństwu" oraz posilić się strażacką grochówką  i kiełbaskami  z  grilla.
źródło: leczyca.naszemiasto.pl - Agnieszka Jędrzejczak