13 wyścigi rowerowe Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego

W sobotę 21 września w Witowie - Gmina Piątek odbyły się 13 Oficjalne Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych - "Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego"Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy oraz kibice.

Jako pierwsi na trasie wyścigu, która wiodła drogami witowskiego lasu, rywalizowali uczniowie klas czwartych. Drobne awarie rowerów, takie jak spadający łańcuch, czy przekrzywiający się błotnik nie osłabiały woli walki zawodnikówDojeżdżający do mety zawodnicy witani byli gromkimi brawami. Każdy, kto dojechał do mety mógł czuć się zwycięzcom, bowiem trasa wyściu no najłatwiejszych nie należała
Tradycyjnie rozegrano również wyścig w kategorii OPEN, w którym wraz z patronem wyścigu - panem Mieczysławem Nowickim rywalizowali zaproszeni goście. W tym roku tej kategorii wygrał syn pana Mieczysława - Bartosz Nowicki

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy sportowej (Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Gmina Piątek, LKS Malina Piątek, p. Mieczysław i Teresa Nowiccy, BGŻ Łęczyca). Puchary i dyplomy rozdano także w klasyfikacji drużynowej. Zwycięskie szkoły otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łęczycy i Gminę Piątek.
Po ceremonii dekoracji zwycięzców wszyscy uczestnicy spotkali się przy ognisku na pieczeniu kiełbasek.

Pliki do pobrania:

Category: