26. finał WOŚP w Piątku - kolejny rekord!!!

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków WOŚP zagrała także w Geometrycznym Środku Polski - w Piątku.

Miejscowy sztab WOŚP, mieszczący się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przygotował szereg imprez towarzyszących finałowi. WOŚP zagrała także w Szkole Podstawowej w Czernikowie.
Od godziny 8:00 na ulicach Piątku spotkać można było kwestujących wolontariuszy z puszkami WOŚP. Trzeba przyznać, że mieszkańcy Środka Polski nie żałowali grosza i kolorowe puszki szybko wypełniały się datkami. Jako pierwsi na orkiestrowej scenie WOŚP w Piątku wystąpili uczestnicy rozgrywek w piłkę nożną - uczniowie klas IV - VI.
O godz. 15:30 oficjalnego otwarcia finału WOŚP na scenie w hali "Pilawa" dokonał Wójt - p. Krzysztof Lisiecki, który przedstawił miejscowy sztab orkiestry oraz zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowane na finał występy rozpoczęli najmłodsi - dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Po nagrodzonych gromkimi brawami przedszkolakach na scenie tradycyjnie pojawili się druhowie z OSP Piątek, którzy przedstawili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wielu słuchaczy miał koncert w wykonaniu Orkiestry OSP Piątek pod batutą Pawła Jabłońskiego.
Tradycyjnie najwięcej emocji towarzyszyło kolejnym odsłonom aukcji gadżetów ofiarowanych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez sponsorów. Biorący udział w licytacji nie szczędzili grosza, aby stać się szczęśliwym właścicielem upatrzonego gadżetu. Wylicytowane kwoty rzędu 300 zł za koszulkę WOŚP lub 110 zł za kubek WOŚP potwierdzały, jak bardzo bliskie są mieszkańcom naszej gminy cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze finałowi WOŚP w Piątku towarzyszyły stoiska przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Piątku, Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa i Centrum Kształcenia Praktycznego, a także ciesząca się dużym powodzeniem loteria fantowa, w której każdy los gwarantował wygraną. Tradycyjnie na strudzonych zabawą uczestników finału WOŚP czekały kawiarenki oferujące różnego rodzaju przekąski na zimno i na ciepło, pyszne ciasta, napoje, sałatki i inne smakołyk a całą zabawę zakończyło wspaniałe „Światełko do nieba”.

Sztab organizacyjny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pragnie podziękować Wszystkim darczyńcom, hojnym uczestnikom imprezy, organizatorom - to dzięki Wam i Nam 26 finał WOŚP w geometrycznym środku Polski po raz kolejny należał do wyjątkowo udanych. W tym roku, po raz kolejny, padł rekord w Gminie Piątek zebraliśmy 19 220,61 zł. Kwotę przekazano już na konto fundacji WOŚP. Do siego roku w zdrowiu i pomyślności… Dziękujemy za wspólne granie "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków".