Aktualności

Ferie uczniów podstawówki w Czernikowie

W trakcie trwania ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie wybrali się na wycieczkę do znanej i powszechnie lubianej łódzkiej Manufaktury. Odwiedzili oni jakże oblegane w tym okresie kino Cinema City, w którym na seansie filmowym poznali postać byczka Fernanda i jego życiowe perypetie. Ta przygodowa, animowana komedia wprawiła ich w wyśmienity nastrój, w którym to udali się następnie do największej w Polsce papugarni. Mali miłośnicy zwierząt zobaczyli tam ponad 150, należących do różnych gatunków, papug. Stali się przez chwilę ich opiekunami, dokarmiali je i służyli im swym ramieniem. To była pełna niezwykłych dźwięków, kolorów i przeżyć przygoda.
Inną atrakcją dla społeczności szkolnej był wyjazd na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątku. Uczniowie mogli wówczas poznać tajniki robótek ręcznych na drutach. Ta niecodzienna nauka dostarczyła uczniom wiele radości. W miłej atmosferze, przy słodkim pączku i herbatce, nabywali oni nowych praktycznych umiejętności.
tekst i foto: SP w Czernikowie

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie