Ferie uczniów podstawówki w Czernikowie

W trakcie trwania ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie wybrali się na wycieczkę do znanej i powszechnie lubianej łódzkiej Manufaktury. Odwiedzili oni jakże oblegane w tym okresie kino Cinema City, w którym na seansie filmowym poznali postać byczka Fernanda i jego życiowe perypetie. Ta przygodowa, animowana komedia wprawiła ich w wyśmienity nastrój, w którym to udali się następnie do największej w Polsce papugarni. Mali miłośnicy zwierząt zobaczyli tam ponad 150, należących do różnych gatunków, papug. Stali się przez chwilę ich opiekunami, dokarmiali je i służyli im swym ramieniem. To była pełna niezwykłych dźwięków, kolorów i przeżyć przygoda.
Inną atrakcją dla społeczności szkolnej był wyjazd na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątku. Uczniowie mogli wówczas poznać tajniki robótek ręcznych na drutach. Ta niecodzienna nauka dostarczyła uczniom wiele radości. W miłej atmosferze, przy słodkim pączku i herbatce, nabywali oni nowych praktycznych umiejętności.
tekst i foto: SP w Czernikowie