Aktualności

Gimnazjaliści z Piątku zebrali karmę dla bezdomnych zwierząt

Wzorem ubiegłego roku wśród uczniów Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. Czarneckiej, p. Siudy  i p.Topińskiej przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Łęczycy. Odzew był bardzo duży, bo młodzieży nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt w schronisku. Zebrano 80kg suchej karmy i 2 puszki karmy mięsnej.
- To ogromne wsparcie dla schroniska i piękny gest w stosunku do potrzebujących naszej pomocy zwierząt. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom  - komentuje p. Ewa Topińska, jedna z opiekunek akcji.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku
 

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness