Aktualności

Gimnazjalne Mikołajki dla lokalnej społeczności

W sobotę 7 grudnia 2013 r. w ramach projektu Inkubator Młodzieżowych Inicjatyw Obywatelskich w Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego w Piątku odbyły się Mikołajki Gimnazjalne zorganizowane dla społeczności lokalnej. Młodzież  klas trzecich pod kierunkiem p. Garus, p. Olejniczak i p. Śliwińskiej zorganizowała uroczystość, której celem była integracja mieszkańców naszej gminy w różnym przedziale wiekowym.
Z tej  okazji uczniowie przygotowali wiele atrakcji, m.in. prezentacje multimedialne o tradycjach i zwyczajach mikołajkowych oraz bożonarodzeniowych w Polsce i na świecie, montaż słowno–muzyczny, konkursy, quizy, karaoke, taniec elfów, kawiarenkę, kącik  „Wspomnień czar”, w którym zaproszeni goście podzielili się z
zebranymi swoimi wspomnieniami bożonarodzeniowymi z dzieciństwa
Dla najmłodszych przygotowany został Gabinet Świętego Mikołaja, gdzie można było napisać list, wziąć udział w loterii fantowej, posłuchać bajek, pomalować bombkę czy narysować Świętego Mikołaja na balonie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych atmosfera była pełna ciepła i życzliwości.
- Dziękujemy zarówno Gościom, jak i mieszkańcom naszej gminy, których niekorzystna aura nie zatrzymała w domach i licznie wzięli udział w naszym
projekcie. Dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas
- mówią organizatorzy uroczystości.
źródło: Gimnazjum w Piątku

Tags: 

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie