Aktualności

Kolejne zabawy z matematyką w podstawówce w Piątku

Uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku od września uczestniczą w programie edukacyjnym mBanku „mPotęga”. W ramach projektu w ostatnim czasie zorganizowano warsztaty origami, na których uczniowie poznali technikę wykonania modułu sonobe oraz sposoby łączenia poszczególnych modułów. Uczniowie uczestniczący w warsztatach wykonali figurę przestrzenną jaką jest sześcian. Ponadto przeprowadzono konkurs fotograficzny pozwalający krzewić kulturę matematyczną poprzez spojrzenie na otaczający nas świat pt."Matematyka w fotografii".
Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Natalia Kominiak z klasy VII a
II miejsce - Aleksandra Kałuża z klasy VII b
III miejsce - Amelia Wodzyńska z klasy IV c
wyróżnienie - Kinga Kasica z klasy VI a
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Kolejnym etapem realizacji programu były warsztaty matematyczne pn. "Bawmy się matematyką" dla dzieci z klasy II a, prowadzone przez dwójkę uczniów z klasy VII b - Dominikę Grzelak i Patryka Grobelnego. W tej nietypowej lekcji uczestniczyła p. dyrektor - Krystyna Grabowska, p. Wanda Grabarek oraz p. Agnieszka Psiurska – Wujcik, które aktywnie włączyły się w gry matematyczne z dziećmi. Celem zajęć było doskonalenie dodawania i odejmowania w zakresie 20 oraz utrwalenie podstawowych własności o figurach płaskich. Warsztaty przeprowadzone zostały z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu.
tekst i foto: SP w Piątku

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness