Konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018"

Urząd Gminy Piątek informuj o rozpoczęciu XVI Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2018”. Zapraszamy Państwa, w imieniu organizatorów, do współpracy zmierzającej do upowszechniania idei konkursu i jego przebiegu. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Głównym celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiega w trzech etapach:
1) regionalnym (trwa do 18.05.2018 r.),
2) wojewódzkim (do 15.06.2018 r.)
3) ogólnokrajowym
W etapie regionalnym komisje konkursowe powołane przez dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi wyłonią po trzech laureatów, właścicieli najbezpieczniejszych gospodarstw, z trzech regionów województwa łódzkiego, tj.: regionu łódzkiego, regionu piotrkowsko-skierniewickiego i regionu sieradzkiego.
Następnie dziewięć najlepszych gospodarstw zakwalifikowanych zostanie do udziału w etapie wojewódzkim. Wojewódzka komisja konkursowa, w skład której wchodzą przedstawiciele współorganizatorów (Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowej Inspekcji Pracy, Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Państwowej Straży Pożarnej, Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Kuratorium Oświaty) przeprowadzi wizytacje wszystkich zakwalifikowanych do tego etapu gospodarstw i wyłoni zwycięzcę - uczestnika etapu ogólnokrajowego.
Indywidualne gospodarstwa rolne wyróżnione w poprzednich edycjach konkursu są godne naśladowania w zakresie stosowania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Gospodarstwa takie są wizytówką naszego regionu łódzkiego. Dla laureatów etapu regionalnego i wojewódzkiego przewidziano atrakcyjne nagrody (m.in. pilarki, myjki ciśnieniowe, odkurzacze przemysłowe). Główną nagrodą dla laureata finału ogólnokrajowego jest ciągnik rolniczy.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać do 31.03.2018 r. w każdej Placówce Terenowej KRUS. W Konkursie mogą brać udział osoby pełnoletnie, prowadzące produkcyjną działalność rolniczą, ubezpieczone w KRUS (przynajmniej jeden z właścicieli gospodarstwa).
W załączeniu przekazuję regulamin konkursu, logo i plakat w celu rozpowszechnienia na terenie Państwa miasta/gminy/powiatu oraz na stronie internetowej Urzędu. Nadmieniam, iż regulamin konkursu znajduje się również na stronie internetowej: www.krus.gov.pl.

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Przemysław Kraska, kierownik Samodzielnego Referatu Prewencji, Rehabilitacji i Orzecznictwa Lekarskiego PT KRUS w Łodzi, tel. (42) 665 07 13, e-mail: przemyslaw.kraska@krus.gov.pl.
KRUS - OR w Łodzi

Pliki do pobrania: