Kosmiczna podróż przedszkolaków z Piątku

W poniedziałek 8 stycznia odbył się w Gminnym Przedszkolu im. Jana Pawła II niezwykły seans astronomiczny. Za sprawą mobilnego planetarium z Łodzi dzieci wybrały się w kosmiczną podróż. W specjalnej kopule o kształcie półkuli, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie, odbyła się ciekawa projekcja. To nowoczesne podejście do nauki stało się możliwe dzięki wykorzystaniu kina sferycznego. Dzięki specjalnemu projektorowi, wyświetlany obraz dał efekt pełnej przestrzeni, czyli możliwości oglądania obrazu dookoła siebie. Przedszkolaki miały okazję wyruszyć wraz z Jasiem, Małgosią i ich mamą na kosmiczną wyprawę, podczas której odwiedziły najdalsze zakątki kosmosu. Poznały gwiazdozbiory i historie z nimi związane, poleciały również na Księżyc oraz przyjrzały się naszej planecie z daleka. Poznały także Układ Słoneczny oraz jego planety. Pobudziły swoją wyobraźnię przelatując przez gromady gwiazd i mgławic. Ta wspaniała i ciekawa projekcja dostarczyła przedszkolakom wielu niezapomnianych wrażeń.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku