Las najlepszym miejscem na lekcję przyrody

W ramach innowacji pedagogicznej pt. „Tajemniczy ogród w czterech porach roku” realizowanej w naszym przedszkolu od bieżącego roku szkolnego, 17 września dzieci z grup Żabki i Biedronki wybrały się autokarem na wycieczkę do pobliskiego lasu w Witowie. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznawały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, pnącza, paprocie, mchy i runo leśne. Potrafiły w ciszy wysłuchać odgłosów lasu, a do kącików przyrody zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście, szyszki, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Przedszkolaki uczyły się prawidłowego zachowania w lesie, tak by nie ucierpiała leśna przyroda, zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Pełne wiedzy i niezapomnianych wrażeń, z leśnymi pamiątkami dzieci wróciły do przedszkola. To był piękny dzień spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej, leśnej przyrody.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku