Mobilne oceanarium w przedszkolu w Piątku

W czwartek 30 listopada do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku przybyło Mobilne Oceanarium, które zabrało przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej kopule ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, wyświetlona została prezentacja 3D. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb oraz nurków. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Na koniec spotkania przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę w mini quizie dotyczącym zwierząt morskich.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku