Aktualności

Nowy wóz strażacki dla OSP Janków

W pierwszej połowie lutego Gmina Piątek zakupiła średni, specjalny samochód pożarniczy marki IVECO 100E18 dla jednostki OSP Janków. Zakup w zdecydowany sposób usprawni podejmowanie przez strażaków ochotników akcji gaśniczych w północnej części Gminy Piątek.

Druhowie z Jankowa od ośmiu lat prowadzili staranie o pozyskanie nowego samochodu dla swojej jednostki. Nowy samochód posiada sześcioosobową kabinę, zbiornik na wodę o pojemności 1800 litrów oraz kompletne wyposażenie do uruchomienia akcji gaśniczej – węże, pompa itp. Pojazd wyposażony jest także w zestaw narzędzi do usuwania powalonych drzew. IVECO, rocznik 1997 o przebiegu zaledwie 29 000 km pochodzi z Francji i jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Zakupiony został w firmie specjalizującej się handlem pojazdami specjalistycznymi za kwotę 90 tys. złotych. Uroczyste przekazanie samochodu druhom z Jankowa miało miejsce w środę 21 lutego, podczas XXXVII sesji Rady Gminy Piątek.

Tags: 

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness