Obchody Święta Niepodległości w Piątku

W sobotę 11 listopada w Piątku, podobnie jak w całej Polsce uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęto od podniesienia flagi państwowej na maszt i odegrania hymnu państwowego w Środku Polski. Następnie uczestniczy uroczystości - delegacje szkół, zakładów pracy, władz samorządowych i mieszkańców przemaszerowali z Rynku do kościoła parafialnego p.w. Św. Trójcy, gdzie Ks. Dziekan Stanisław Poniatowski odprawił uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny.
Po nabożeństwie poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik przy ul. Łowickiej, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.
Kolejna część obchodów święta 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie młodzież z Gimnazjum im. prof. Stefana Pieńkowskiego zaprezentowała piękny montaż słowno-muzyczny "Póki Polska jest w Nas".
Występ gimnazjalistów został odebrany entuzjastycznie przez widzów, czego dowodem były gromkie brawa.

W imieniu organizatorów uroczystości obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Piątku składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również mieszkańcom za wywieszenie w dniu 11 listopada flag narodowych przed domami.