Aktualności

Pół wieku na wspólnej drodze życia, czyli Jubileusz Złotych Godów

W sobotę 24 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Piątek odbyła się uroczystość Złotych Godów. W 2017 roku Jubileusz 50-lecia małżeństwa obchodzą Państwo: Janina i Marian Błaszczyk, Halina i Bronisław Błocisz, Marianna i Konrad Chudzik, Halina i Wiesław Głuchowicz, Maria i Andrzej Kasińscy, Marianna i Stanisław Kmieciak, Krystyna i Andrzej Kowalscy, Krystyna i Adam Stawińscy, Halina i Mieczysław Sułkowscy, Jadwiga i Zdzisław Tracz oraz Stanisława i Witold Walczak.
Po powitaniu dostojnych Jubilatów oraz ich rodzin przez Krzysztofa Lisieckiego, Wójta Gminy Piątek, Renatę Lepalczyk, Sekretarz Gminy Piątek pary małżeńskie odnowiły złożoną pół wieku temu przysięgę małżeńską. Następnie Wójt Gminy Piątek odznaczył Jubilatów medalami przyznanymi przez Prezydenta RP.
Uroczystość zakończyła symboliczna lampka szampana i życzenia, które wraz z kwiatami Jubilaci otrzymali od władz samorządowych gminy oraz rodzin i znajomych.
Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne życzenia zdrowia, radości oraz spełnienia wszystkich marzeń i kolejnych wspólnie przeżytych lat.

Tags: 

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie