Powiatowi mistrzowie w koszykówce z gimnazjum w Piątku

W czwartek 14 kwietnia 2016r. w Piątku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców. W turnieju udział wzięły gimnazja z: Łęczycy, Topoli Królewskiej i Piątku. Po zaciętej rywalizacji i grze fair play podium wyglądało następująco:
– dziewczęta:
I miejsce – Piątek
II miejsce – Łęczyca
III miejsce – Topola Królewska
- chłopcy:
I miejsce – Piątek
II miejsce – Łęczyca
Uczniowie reprezentujący Gimnazjum w Piątku: Paulina Zachorska, Patrycja Olejniczak, Aleksandra Kubiak, Martyna Kowalska, Anna Karbowiak, Katarzyna Gawryszczak, Anna Romańska, Jakub Kowalski, Dawid Kominiak, Piotr Frątczak, Rafał Gałczyński, Mateusz Zych, Adrian Bugajak, Maksymilian Kwiatkowski, Stanisław Piech. Opiekunem uczniów był p. Krzysztof Korzewski.
Najlepszą  zawodniczką została Aleksandra Kubiak z Piątku zdobyła 14 punktów.
Dziewczęta i chłopcy z Piątku awansowali do turnieju rejonowego. Fundatorem pucharów i dyplomów był prezes LKS Malina Piątek p. Bogdan Urbanek.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku