"Różaniec do granic" także w Piątku

O pokój dla Polski i świata modlili się uczestnicy akcji "Różaniec do granic". W sobotę, 7 października, wzdłuż granic stanęło około miliona osób, by wspólnie się modlić. Modlitwa odbyła się na górskich szczytach i na morzu, uczestniczyli w niej również mieszkańcy Geometrycznego Środka Polski.
W ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Różaniec do granic" w święto Matki Bożej Różańcowej, w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski podjęto modlitwę o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się w kościołach o godzinie 10.30, tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli we mszy świętej o godz. 11 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli bądź przejechali do wyznaczonych "stref modlitwy", w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa. W Piątku, po nabożeństwie w kościele p.w. Św. Trójcy, wierni modlili się na skwerze w Rynku, przy metaloplastyce Geometrycznego Środka Polski.