Aktualności

"Różaniec do granic" także w Piątku

O pokój dla Polski i świata modlili się uczestnicy akcji "Różaniec do granic". W sobotę, 7 października, wzdłuż granic stanęło około miliona osób, by wspólnie się modlić. Modlitwa odbyła się na górskich szczytach i na morzu, uczestniczyli w niej również mieszkańcy Geometrycznego Środka Polski.
W ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Różaniec do granic" w święto Matki Bożej Różańcowej, w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski podjęto modlitwę o pokój dla Polski i całego świata. Uczestnicy zgromadzili się w kościołach o godzinie 10.30, tam wysłuchali konferencji, uczestniczyli we mszy świętej o godz. 11 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Następnie przeszli bądź przejechali do wyznaczonych "stref modlitwy", w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa. W Piątku, po nabożeństwie w kościele p.w. Św. Trójcy, wierni modlili się na skwerze w Rynku, przy metaloplastyce Geometrycznego Środka Polski.

Tags: 

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness