Uczniowie z Czernikowa w konkursie "Jak pięknie być człowiekiem"

Dnia 12 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Gminy Piątek odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego dla dzieci i młodzieży "Jak pięknie być człowiekiem". Występy młodych uczestników uczciły odzyskanie utraconej na 123 lata przez Polskę niepodległości.
W konkursie tym wzięło udział m.in. 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie: Wiktoria Rzeźniczak (kl. I), Wiktoria Mróz (kl. II), Gabriela Stróżewska (kl. II), Agata Woźniak (kl.II), Karolina Szymczak (kl. III), Zuzanna Rzeźniczak (kl. III), Szymon Kordjalik (kl. III), Emilia Karolak (kl. IV), Martyna Kubiak (kl. VII), Justyna Jatczak (kl. VII).
W pierwszej grupie wiekowej, obejmującej klasy I - III, uczniowie podstawówki w Czernikowie zajęli następujące miejsca na podium: I miejsce - Zuzanna Rzeźniczak, II miejsce - Szymon Kordjalik, natomiast w drugiej grupie wiekowej, obejmującej klasy IV - VII - II miejsce - Emilia Karolak. Troje uczniów z podstawówki w Czernikowie zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu na szczeblu powiatowym. Trzymamy za nich kciuki.
tekst i foto: SP w Czernikowie