Uczniowie z podstawówki w Piątku na obozie językowym EuroWeek - Szkoła Liderów

W dniach 11 – 15 kwietnia 2018r. 11 uczniów z klas V – VII ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. M. Sobieraj i opiekuna p. A. Pofit wzięło czynny udział w obozie językowym „EuroWeek – Szkoła Liderów” w Różance na Ziemi Kłodzkiej.

Program EuroWeek – Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Organizatorzy starają się dotrzeć do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne, przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Fundacji EuroWeek.

Zajęcia w przeważającym stopniu były prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z: Austrii, Argentyny, Chorwacji, Chin, Dominikany, Etiopii, Finlandii, Filipin, Francji, Gruzjii, Gwatemali, Hiszpanii, Indii, Litwy, Łotwy, Macedonii, Nepalu, Niemiec, Ugandy, Urugwaju, Peru, Rumunii, Tajlandii, Turcji, Wielkiej Brytanii, Wietnamu.
Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz parlamentarzystów europejskich.

Program EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW obejmowała 5 bloków tematycznych: praca w grupie, kierowanie, kultura świata, Europa – stosunki między narodowe, liderstwo, Nauczyciel – opiekun otrzymał potwierdzenie współorganizowania obozu szkoleniowego. Szkoła otrzymała dyplom, a każdy uczestnik – certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Gratulujemy! . Uczniowie wraz z opiekunami są zachwyceni pobytem na obozie szkoleniowym i zapewniają, że za rok znowu pojadą tam, zachęcając swoje koleżanki i kolegów.
Uczestnicy obozu edukacyjnego, językowego EuroWeek: Natalia Kominiak – kl. VII a, Julia Marciniak kl. VII a, Wiktoria Siuda kl. VI b, Karolina Adamiak kl. VI a, Zuzanna Garus kl. VI a, Alicja Sołtyszewska kl. VI a, Aleksandra Czerwińska kl. Vi b, Oliwia Darmach kl. VI b, Marika Głuchowicz kl. V a, Aleksandra Jatczak kl. V a, Paulina Kacprzak kl. V a.
tekst i foto: SP w Piątku