Uwaga! Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zagłosuj na zadania zgłoszone z Gminy Piątek!

Z 300 zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego na rok 2018, 209 zostało zarekomendowanych przez Zarząd Województwa Łódzkiego do głosowania. Są wśród nich projekty, które mogą być zrealizowane na terenie gminy Piątek!

Głosowanie trwa od 1 października. Swój głos można oddać jednorazowo do 22 października, poprzez złożenie karty do głosowania w wyznaczonych punktach (ich lista, od końca września, dostępna będzie na stronie http://bo.lodzkie.pl/) lub pocztą na adres korespondencyjny Urzędu Marszałkowskiego WŁ oraz do końca października (elektronicznie) na stronie http://bo.lodzkie.pl/.

Nasze projekty to:
- Wycinka drzew rosnących w ciągu drogi wojewódzkiej nr 703 oraz 702 przebiegających przez gminę Piątek – (Nazwa zadania – 159) – Koszt realizacji – 174 280 zł.
Zadanie dotyczy wycinki 278 szt. drzew przydrożnych, rosnących w ciągu dróg wojewódzkich Nr 703 oraz Nr 702 na odcinkach przebiegających przez Gminę Piątek oraz wykonanie nasadzeń kompensacyjnych drzew w ilości 284 szt. na ww. odcinkach dróg (decyzja Wójta Gminy Piątek OS.6131.2016.KM z dnia 04.11.2016 r.) Wyznaczone drzewa do wycinki są suche, obumarłe, obumierające, uszkodzone, pochylone, niestabilne, posiadające uszkodzony system korzeniowy. Taki stan zagraża bezpieczeństwu użytkowników dróg oraz źle wpływa na estetykę dróg. Głównym celem wycinki drzew jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg. Wycinka drzew oraz nasadzenia kompensacyjne wpłyną korzystnie na estetykę ww. odcinków dróg.

- Piątka z kultury – (Nazwa zadania – PN108) – Koszt realizacji – 177 000 zł
Zadanie „Piątka z Kultury” to cykl warsztatów interdyscyplinarnych dedykowanych dzieciom i młodzieży szkolnej w wieku 10-15 lat z gminy Piątek oraz pobliskich gmin. Projekt obejmuje warsztaty oscylujące wokół teatru. Na zakończenie projektu dzieci i młodzież biorący udział w warsztatach w ramach podsumowania projektu wystawią przedstawienia, do którego samodzielnie przygotują scenografię. Projekt zakłada przeprowadzenie 45 warsztatów, które obejmować będą zajęcia aktorskie, zajęcia z tworzenia elementów scenografii, zajęcia z plastyki ruchu, zajęcia z charakteryzacji, zajęcia z rekonstrukcji historycznej w aspekcie filmowym i teatralnym.

Przypominamy - głosowanie trwa od 1 października do 22 października.
Kartę do głosowania można wydrukować z pliku poniżej oraz pobrać na każdym stanowisku pracy w Urzędzie Gminy Piątek.
Wypełnione karty można składać w Urzędzie Gminy Piątek