Zajęcia profilaktyczne w podstawówce w Piątku

W poniedziałek 13 listopada, w dwugodzinnych zajęciach profilaktycznych wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I - VII wraz z nauczycielami i pracownikami niepedagogicznymi Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.
Najpierw uczestnicy spotkania obejrzeli film pt. „Uciekaj - Chowaj się - Walcz” wraz z komentarzem do tego filmu. Zebrani poznali procedury postępowania na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki oświatowej.. Uczniowie dowiedzieli się, przypomnieli sobie, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej drugiej osobie, ale też, w jaki sposób zareagować na pojawiające się obok niego zagrożenie.
Policjanci Rewiru Dzielnicowych w Piątku: asp. Artur Woźniak i st. sierż.. Kamil Mikołajczyk, jako prowadzący zajęcia profilaktyczne, pouczyli zebranych przypominając zasady działania podczas ataku terrorystycznego. Zaapelowali, by uczniowie nie przynosili do szkoły żadnych niebezpiecznych narzędzi. Policjanci podkreślili, „że obserwując ostatnie wydarzenia ze świata, tragedią może być nie sam atak terrorystyczny, ale wybuch paniki, a panice najlepiej przeciwdziałają trening i ćwiczenia, czyli przygotowanie się na zagrożenie”.
Dzięki przeprowadzonym zajęciom z udziałem policjantów szkoła rozszerza wiedzę uczniów o zagrożeniach atakiem terrorystycznym, za co bardzo dziękujemy funkcjonariuszom policji Rewiru Dzielnicowych w Piątku.
tekst i foto: SP w Piątku