Aktualności

26. finał WOŚP w Czernikowie

26 Finał WOŚP odbył się również w Czernikowie. Jego celem było pozyskanie środków dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Mieszkańcy Czernikowa i sąsiednich wsi wzięli czynny udział w zorganizowanym przedsięwzięciu.
Łącząc przyjemne z pożytecznym, na Wielkim Finale WOŚP został zorganizowany bal karnawałowy przy muzyce na żywo, podczas którego wybrano króla i królową balu w trzech kategoriach wiekowych:
1. przedszkole (królowa Zuzanna Sieradzka, król Konrad Wróblewski)
2. kl. I - III (królowa Zuzanna Rzeźniczak, król Paweł Nowak)
3. kl. IV VIII (królowa Sylwia Rogozińska, król Jakub Abramczyk)
Zaangażowani uczniowie i rodzice chętnie uczestniczyli w zbiórce środków pieniężnych do puszek WOŚP. Nagrodą dla najmłodszych za ich empatyczne działania dla dobra innych było spotkanie z uwielbianym przez wszystkie dzieci Mikołajem, który nie omieszkał ofiarować im paczek.
Po wyczerpującej zabawie młodzież mogła odpocząć i skosztować domowych pyszności, przygotowanych przez rodziców z Boguszyc, którzy to w tym roku zajęli się organizacją balu karnawałowego.
W szkole działała również kawiarenka, w której można było zakupić pyszne, pieczone przez rodziców naszych uczniów, ciasta. Przy aromatycznej kawie czy herbacie toczyły się długie rozmowy, była to bowiem znakomita okoliczność ku temu, by nawiązać nowe znajomości lub podtrzymać te stare.
Panowała atmosfera pełna otwartości i serdeczności, każdemu zależało na jak najefektywniejszym przebiegu akcji i na zbiórce jak największej kwoty na ten jakże szczytny cel.
W międzyczasie można było oddać swój głos na Patrona Szkoły Podstawowej w Czernikowie. Wśród kandydatów pojawili się:
- Kazimierz Wielki
- Orzeł Biały
- Henryk Sienkiewicz
- Lech i Maria Kaczyńscy
- Janusz Korczak
tekst i foto: SP w Czernikowie

Oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy

W załączniku przedstawiamy oferty pracy z Powiatowego Urzędu Pracy w Łęczycy (15.01.2018).

Tags: 

Nauczyciele rywalizowali o Puchar Starosty

W sobotę, 13 stycznia 2018 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Daszynie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty. W zawodach wzięło udział 18 osób (w tym 8 pań), nauczycieli z powiatu łęczyckiego.
W kategorii kobiet podium, na którym miejsce wywalczyła nauczycielka z Gminy Piątek, wyglądało następująco:
I miejsce: Anna Stelmaszewską z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy.
II miejsce: Ewa Topińską z Gimnazjum w Piątku i SP.w Czernikowie
III miejsce: Joanna Perzyńska z Witoni.
IV miejsce: Julita Szczepankiewicz z Krośniewic
V miejsce: Katarzyna Dębska z Zespołu Szkół w Daszynie
VI miejsce : Violetta Olesińska z Witoni
VII miejsce : Alina Miazek z SP.3 w Łęczycy
VIII miejsce : Agnieszka Olczyk z SP.3 w Łęczycy
Wśród panów wygrał Mariusz Stusek z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy, przed Sebastianem Miarką z tej samej szkoły i Grzegorzem Sochackim z Zespołu Szkół w Daszynie.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Tags: 

Konkurs na najładniejszy karmnik w podstawówce w Czernikowie

Uczniowie klas I - VII Szkoły Podstawowej w Czernikowie oraz ich rodzice i dziadkowie wzięli udział w rodzinnym konkursie na najładniejszy karmnik dla ptaków, który został rozstrzygnięty w piątek, 12 stycznia 2018 r.
Organizatorem konkursu była p. Anna Grzelak – nauczycielka przyrody i biologii oraz Koło Łowieckie „Czapla” w Piątku.
Celem konkursu było:
- kształcenie postaw proekologicznych;
- uwrażliwienie dzieci i młodzieży na dokarmianie ptaków zimą;
- rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.
Jak mówili organizatorzy, rywalizacja była bardzo zacięta, a pomysły na karmnik przeszły ich najśmielsze oczekiwania.

Wyniki konkursu:
Justyna Jatczak (klasa VI), p. Edward Barylski (dziadek) - miejsce I
Kamil Jatczak (klasa IV), p. Edward Barylski (dziadek) - miejsce I
Amelia Stańczyk (klasa IV), Damian Stańczyk (klasa V), p. Krzysztof Stańczyk (tata) - miejsce II
Magdalena Gładysz (klasa VI), Julia Gładysz (klasa III), p. Anna Gładysz(mama), p. Tomasz Gładysz (tata) - miejsce II
Magdalena Stencel (klasa VI), p. Krzysztof Stencel (tata) - miejsce III
Dawid Abramczyk (klasa IV), Jakub Abramczyk (klasa VI), p. Zbigniew Abramczyk (tata) - miejsce III
Wyróżnieni:
Wiktoria Mikołajczyk (klasa VI), Igor Mikołajczyk (klasa VII),p. Tomasz Mikołajczyk (tata), Sebastian Jędrzejczak (klasa VI), Kacper Jędrzejczak (klasa IV), Dawid Jędrzejczak (klasa III), p. Mariusz Jędrzejczak (tata), Maria Wróblewska (klasa IV), Konrad Wróblewski (oddział przedszkolny), p. Michał Wróblewski (tata), Angelika Godlewska (klasa VII), Kamil Godlewski (klasa IV), p. Piotr Godlewski (tata)
Karolina Wasiak (klasa VI), p. Mariusz Wasiak (tata), Aleksandra Olczak (klasa VII), Jakub Olczak (brat), Patryk Ogłoszka (klasa II), Bartosz Ogłoszka (klasa I), p. Marcin Ogłoszka (tata)Tomasz Stańczyk (klasa VI), Julia Stańczyk (klasa IV), p. Wiesław Stańczyk (tata)

Po burzliwych naradach uznano, iż wszystkim należą się nagrody, które sponsorowane były przez Koło Łowieckie „Czapla”. Karmniki zostaną zawieszone na drzewach w lesie i pomogą ptakom przetrwać trudny okres zimy. Prezes Koła Łowieckiego w Piątku, p. Waldemar Mrulewicz, przeprowadził również pogadankę nt. ptaków i ich dokarmiania zimą.
tekst i foto: SP w Czernikowie

"Zabytek zadbany" - Ogólnopolski Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Szanowni Państwo,
w związku z pismem Narodowego Instytutu Dziedzictwa z 4 stycznia 2018 r., uprzejmie informuję o rozpoczęciu kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowanego pod nadzorem Generalnego Konserwatora Zabytków „Zabytek Zadbany”.
Adresatami konkursu są właściciele, posiadacze lub zarządcy zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków, którzy w sposób wzorowy i godny naśladowania wywiązują się z obowiązku opieki nad zabytkami. Celem konkursu jest promocja opieki nad zabytkami, poprzez propagowanie najlepszych wzorów konserwacji, utrzymania i zagospodarowania zabytków. Ocenie podlegać będą jakość i zakres prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, a także wykonane rewitalizacje zabytków architektury. Konkurs promuje właściwe użytkowanie zabytkowych obiektów, ochronę „substancji zabytkowej” podczas wykonywanych remontów, utrzymanie estetycznego wyglądu budowli oraz ich otoczenia.
Do tegorocznej edycji konkursu zgłaszać można obiekty, przy których prace ukończono w latach 2013-2017. Kategoria specjalna właściwego użytkowania i stałej opieki nad zabytkiem obejmuje co najmniej dziesięć lat poprzedzających rok złożenia wniosku.

Obiekty można zgłaszać w 6 kategoriach:
1. Utrwalenie wartości zabytkowej obiektu
2. Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe)
3. Adaptacja obiektów zabytkowych
4. Architektura i budownictwo drewniane
5. Architektura przemysłowa i budownictwo inżynieryjne
6. Kategoria specjalna: właściwe użytkowanie i stała opieka nad zabytkiem

Tags: 

Podium dla uczniów podstawówki w Piątku

I i II miejsce w Drużynowych Powiatowych zawodach Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych w Kategorii chłopców i dziewcząt w Mazewie.

W piątek, 12 stycznia 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego p. Aleksandry Raj wzięli udział w Drużynowych Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych w kategorii chłopców i dziewcząt w Mazewie .
Po gorących zmaganiach i wyrównanej grze Jakub Błaszczyk klasa VIa, Paweł Sokół klasa VIb oraz Hubert Frontczak klasa VIb wywalczyli I miejsce, a w Klaudia Gałązka i Wiktoria Banaszczyk klasa VIa wywalczyły II miejsce!!!
Chłopcy i dziewczęta zakwalifikowali się do kolejnego etapu półfinałów wojewódzkich. Turniejowi towarzyszyła sportowa atmosfera. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i duchem walki podchodzili do każdej rozgrywki. Gratulujemy sukcesu naszym młodym sportowcom uwielbiającym tenis stołowy. Bardzo dziękuję panu Krzysztofowi Błaszczykowi , który pomógł w dowozie uczniów na zawody.
tekst i foto: SP w Piątku

26. finał WOŚP w Piątku - kolejny rekord!!!

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków WOŚP zagrała także w Geometrycznym Środku Polski - w Piątku.

Miejscowy sztab WOŚP, mieszczący się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przygotował szereg imprez towarzyszących finałowi. WOŚP zagrała także w Szkole Podstawowej w Czernikowie.
Od godziny 8:00 na ulicach Piątku spotkać można było kwestujących wolontariuszy z puszkami WOŚP. Trzeba przyznać, że mieszkańcy Środka Polski nie żałowali grosza i kolorowe puszki szybko wypełniały się datkami. Jako pierwsi na orkiestrowej scenie WOŚP w Piątku wystąpili uczestnicy rozgrywek w piłkę nożną - uczniowie klas IV - VI.
O godz. 15:30 oficjalnego otwarcia finału WOŚP na scenie w hali "Pilawa" dokonał Wójt - p. Krzysztof Lisiecki, który przedstawił miejscowy sztab orkiestry oraz zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowane na finał występy rozpoczęli najmłodsi - dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Po nagrodzonych gromkimi brawami przedszkolakach na scenie tradycyjnie pojawili się druhowie z OSP Piątek, którzy przedstawili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wielu słuchaczy miał koncert w wykonaniu Orkiestry OSP Piątek pod batutą Pawła Jabłońskiego.
Tradycyjnie najwięcej emocji towarzyszyło kolejnym odsłonom aukcji gadżetów ofiarowanych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez sponsorów. Biorący udział w licytacji nie szczędzili grosza, aby stać się szczęśliwym właścicielem upatrzonego gadżetu. Wylicytowane kwoty rzędu 300 zł za koszulkę WOŚP lub 110 zł za kubek WOŚP potwierdzały, jak bardzo bliskie są mieszkańcom naszej gminy cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze finałowi WOŚP w Piątku towarzyszyły stoiska przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Piątku, Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa i Centrum Kształcenia Praktycznego, a także ciesząca się dużym powodzeniem loteria fantowa, w której każdy los gwarantował wygraną. Tradycyjnie na strudzonych zabawą uczestników finału WOŚP czekały kawiarenki oferujące różnego rodzaju przekąski na zimno i na ciepło, pyszne ciasta, napoje, sałatki i inne smakołyk a całą zabawę zakończyło wspaniałe „Światełko do nieba”.

Akcja informacyjna dotycząca nowotworów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy informuje, że rozpoczęła się akcja informacyjna Ministerstwa Zdrowia, dotycząca profilaktyki onkologicznej, realizowana w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024. Informacje na temat nowotworów oraz materiały do pobrania dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/profilaktyka-onkologiczna-akcja-informa...

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Wojciech Frankowski

Związek Emerytów i Rencistów zaprasza na wycieczki

Związek Emerytów i Rencistów w Piątku zaprasza do udziału w tegorocznych wycieczkach, które odbędą się w następujących terminach:
29 kwietnia – Leśniów Częstochowski,
3 czerwca – Wrocław,
1 lipca – Ciechocinek,
29 lipca – Poznań,
14-24 sierpnia – wczasy Darłówko,
wrzesień – Skierniewice.
Zapisy w biurze Związku – Piątek, ul. Pokrzywna 1 oraz u p. Ireny Leszczyńskiej i p. Zofii Darmach.

Tags: 

Karta Seniora Województwa Łódzkiego

„Karta Seniora Województwa Łódzkiego” to program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim, który ma na celu:
- promowanie aktywności społecznej i poprawę jakości życia seniorów,
- wzmocnienie kondycji finansowej seniorów,
- zachęcanie osób 60+ do korzystania z dóbr kultury, edukacji, sportu i innych na terenie województwa łódzkiego,
- umożliwienie seniorom rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

Karta Seniora Województwa Łódzkiego to zbiór ulg i uprawnień oferowanych mieszkańcom województwa łódzkiego, którzy ukończyli 60 rok życia. Partnerami programu mogą być jednostki samorządu województwa, instytucje oraz prywatne przedsiębiorstwa.

Kto może otrzymać Kartę Seniora Województwa Łódzkiego?
Każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i zamieszkuje na terenie województwa łódzkiego

Jakie są korzyści z posiadania Karty Seniora Województwa Łódzkiego?
Karta upoważnia do korzystania z ulg i uprawnień oferowanych przez partnerów programu, których wykaz znajduje się na niniejszej stronie (zakładka seniorzy/Karta Seniora Województwa Łódzkiego/ Aktualny Katalog Ulg) lub na stronach internetowych www.bip.rcpslodz.pl, www.bip.lodzkie.pl
Karta wydawana jest bezpłatnie i jest bezterminowa

Jakie są warunki otrzymania Karty Seniora Województwa Łódzkiego?
- złożenie wniosku

Gdzie złożyć wniosek w celu uzyskania Karty Seniora Województwa Łódzkiego?
Wniosek należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ul. Snycerska 8, 91-302 Łódź, tel.: 42 203 48 78 Godziny pracy urzędu: 8:00 – 16:00
Karta wydawana jest w terminie do 15 dni roboczych. Kartę można odebrać osobiście lub otrzymać za pośrednictwem poczty pod adresem wskazanym we wniosku. Odbioru karty może dokonać Wnioskodawca lub inna osoba na podstawie pisemnego upoważnienia za okazaniem dowodu tożsamości. Wniosek o wydanie karty można pobrać ze strony (zakładka seniorzy/Karta Seniora Województwa Łódzkiego/Wnioski i inne dokumenty) lub pobrać osobiście w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
tekst i foto: lodzkie.pl

Tags: 

Strony

Subskrybuj Articles

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness