Kościół parafialny p.w. Świętej Trójcy

Wzniesiony został ok. 1460 r. Gotycki w bryle, orientowany, murowany z cegły w wątku polskim, otynkowany, jednonawowy z węższym prostokątnym prezbiterium.

Ściana zachodnia i murowany chór muzyczny wsparty na dwóch filarach, odchylone w części południowej ku zachodowi. Do południa przy nawie kruchta, od północy zakrystia duża i ministrancka, sklepione kolebkowo oraz kaplica NMP o stropie płaskim, belkowanym, malowanym w motywu roślinne.

W nawie i prezbiterium stropy płaskie, otwór tęczowyostrołukowy. Na zewnątrz kościół oszkarpowany, okna gotyckie przebudowane, dachy dwuspadowe, nad kaplicą i zakrystią pulpitowy.

We wschodniej ścianie, na zewnątrz, wnęka w obramieniu kamiennym z napisem dewocyjnym i datą 1584 r. Wewnątrz kościoła bogate wyposażenie, głównie barokowe. Ołtarz główny, późnobarokowy, pochodzi z kościoła dominikanów w Łowiczu.

W nim dużych rozmiarów obraz Świętej Trójcy namalowany w 1894r. przez Józefa Buchbindera.
W kaplicy Matki Boskiej - ołtarz barokowy z obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem, w sukience z ok.1720 r. oraz wymiennym obrazem św. Marii Magdaleny.