festiwal

Pierwszy dzień Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego w Piątku

Wtorek 28 marca 2017 r. był pierwszym dniem XIV Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego zorganizowanego przez Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątku.
Przybyłych na festiwal widzów oraz młodych aktorów powitała p. Joanna Przybylak, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Piątku oraz p. Krzysztof Lisiecki, Wójt Gminy Piątek. Jako pierwsi na scenie GOK wystąpili gospodarze, czyli przedszkolaki z Piątku, które na tegoroczny festiwal przygotowali pod kierunkiem nauczycielek przedstawienie pt. "Przygoda małej żabki".
Jako drugie wystąpiło Gminne Przedszkole z Góry Św. Małgorzaty, którego dzieci zagrały w bajce "Krasnoludki w przedszkolu”. Kolejną placówką, które bawiła publiczność był Oddział Przedszkolny z Czernikowa. Najmłodsi mieszkańcy Czernikowa wystąpili w bajce „Jaś i Małgosia”. Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu teatralnego w Piątku wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Sług, w bajce „Dary czterech wróżek”.
Widzowie z zapartym tchem oglądali swoich kolegów w poszczególnych przedstawieniach. Przedstawienia bardzo podobały się młodej widowni, czego dowodem była prawdziwa burza braw na zakończenie każdego występu.
Podsumowaniem pierwszego dnia festiwalu było wręczenie festiwalowych statuetek i dyplomów, które uczestnicy odebrali z rąk Krzysztofa Lisieckiego, Wójta Gminy Piątek oraz Dariusza Struszczaka, Dyrektora GOK w Piątku.
W środę 29 marca podczas drugiego dnia festiwalu wystąpią dzieci z:
Przedszkola Nr 4 z Łęczycy - „Legenda o Diable Borucie”
Przedszkola Nr 1 z Łęczycy - „Zamieszanie z miesiącami”
Przedszkola Nr 2 z Łęczycy - „Kraina lodu”
Miejskiego Przedszkola Nr 143 z Łodzi - „Przygoda na biwaku”
Miejskiego Przedszkola Nr 149 z Łodzi - „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Subskrybuj RSS - festiwal

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness