impreza

Chodź pomaluj swój świat na ...

W imieniu Fundacji "Zielony Piątek" mam przyjemność zaprosić Państwa, na warsztaty malarskie, które poprowadzę dla osób dorosłych z naszej Gminy.
Halina Szejak vel Żeak

Spotkanie z karpiem w Piątku

W niedzielę 29 września o godz. 14 na placu targowym w Piątku rozpoczęła się zorganizowana przez Łowicka Grupę Rybacka impreza - Spotkanie z karpiem.
Festyn rozpoczął blok animacji dla najmłodszych - gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Pomimo chłodu dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich grach, konkursach i zabawach.
Około godz. 16 odbyła się prezentacja potraw z karpia. Na półmiskach przygotowanych przez uczestniczki konkursu kulinarnego - panie z kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy królował karp pod różnymi postaciami - smażony, duszony, w galarecie, a namiot z prezentowanymi daniami kusił wspaniałymi aromatami przygotowanych potraw.
W czasie gdy komisja konkursowa smakowała przygotowanych dań z ryb uczestnicy festynu bawili się przy muzyce biesiady rybackiej oraz skeczach Kabaretu z konopi.
Około godz. 19 przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Komisja najwyżej oceniła walory smakowe karpia po staropolsku przygotowanego przez Fundację Zielony Piątek. Drugie miejsce zajęło KGW z Jankowa, a trzecie Stowarzyszenie Kobiet z Konarzewa. Tuż poza podium, ale również na miejscach nagrodzonych znalazły się KGW z Piątku (IV miejsce) i KGW z Janowic (V miejsce).

Tags: 

Promocja Gminy Piątek na Dożynkach Prezydenckich w Spale

W dniach 14-15 września br., już po raz 86, w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą w Kaplicy Polowej Armii Krajowej z udziałem Pary Prezydenckiej. We Mszy uczestniczył również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba.

Strony

Subskrybuj RSS - impreza

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness