informacj

Sportowa rywalizacja i dobra zabawa, czyli 17. Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego w podstawówce w Piątku

W środę, 31 stycznia, w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku odbył się 17 Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek oraz o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców.
Rywalizacja o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek przebiegała w kategoriach: dziewczęta IV – VII, chłopcy IV – VII, gimnazjaliści i OPEN, zaś ta o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców w kategoriach: klas I – III, rodzic - mama, rodzic - tata.

W otwarciu imprezy uczestniczyli: Przewodnicząca Rady Gminy Piątek - p. Urszula Kacperska, Prezes LKS „Malina" Piątek - p. Bogdan Urbanek, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Sylwia Pawłowska, nauczycielki wychowania fizycznego, jako organizatorki przedsięwzięcia: p. A. Raj i p. M. Wróblewska we współpracy z p. dyrektor K. Grabowską, rodzice, uczniowie ich rodzeństwo oraz liczna grupa sympatyków Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego.
W turnieju uczestniczyło 36 zawodników. Imprezę sportową otworzyła p. dyrektor szkoły K. Grabowska. Z ogromną radością i otwartością powitała przybyłych uczestników turnieju. Przypomniała o zasadach fair play podczas rozgrywek i życzyła wspaniałej zabawy. Przewodnicząca Rady Gminy wraz z przewodniczącą Rady Rodziców, Prezesem Klubu LKS „Malina" Piątek p. Bogdanem Urbankiem oraz z dyrektorem szkoły p. K. Grabowską i nauczycielami wychowania fizycznego, dokonała oficjalnego otwarcia 17 Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego, życząc przy tym udanej zabawy.
Pani Sylwia Pawłowska, przewodnicząca Rady Rodziców, podkreśliła, że Ci wszyscy, którzy skorzystali z zaproszenia szkoły, na imprezę rekreacyjno - sportową już są zwycięzcami, bo nie nudzą się w domach przed komputerem, telewizorem tylko aktywnie spędzają czas wolny w gronie znajomych i przyjaciół.
Rada Rodziców ufundowała przekąski i napoje. Podczas trwania imprezy sportowej dorośli częstowali się kawą, herbatą, ciastem w sali nr 16, zaś uczniowie mieli stół zastawiony w szkolnym holu.

Klasyfikacja końcowa 17 Rodzinnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców:

- w kategorii rodzic - mama:
I miejsce – p. Matusiak Karolina
II miejsce – p. Pawłowska Sylwia
III miejsce – p. Stróżewska Agnieszka

- w kategorii rodzic - tata:
I miejsce – p. Zając Tomasz
II miejsce – p. Olejniczak Andrzej
III miejsce – p. Banaszczyk Michał

Nauczyciele rywalizowali o Puchar Starosty

W sobotę, 13 stycznia 2018 r. w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Daszynie odbyły się XVII Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego Nauczycieli w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty. W zawodach wzięło udział 18 osób (w tym 8 pań), nauczycieli z powiatu łęczyckiego.
W kategorii kobiet podium, na którym miejsce wywalczyła nauczycielka z Gminy Piątek, wyglądało następująco:
I miejsce: Anna Stelmaszewską z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy.
II miejsce: Ewa Topińską z Gimnazjum w Piątku i SP.w Czernikowie
III miejsce: Joanna Perzyńska z Witoni.
IV miejsce: Julita Szczepankiewicz z Krośniewic
V miejsce: Katarzyna Dębska z Zespołu Szkół w Daszynie
VI miejsce : Violetta Olesińska z Witoni
VII miejsce : Alina Miazek z SP.3 w Łęczycy
VIII miejsce : Agnieszka Olczyk z SP.3 w Łęczycy
Wśród panów wygrał Mariusz Stusek z Zespołu Szkół nr 1 w Łęczycy, przed Sebastianem Miarką z tej samej szkoły i Grzegorzem Sochackim z Zespołu Szkół w Daszynie.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Tags: 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna - zmiany od 1 października

Informujemy, że w związku z wejściem w życie od 1 października systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia, czyli sieci szpitali, zmieni się sposób organizacji nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Łódzkiem. Pacjentami po godzinach pracy poradni POZ oraz w soboty, niedziele i święta zaopiekuje się 28 szpitali, które zostały zakwalifikowane na I, II i III poziom podstawowego szpitalnego zabezpieczenia. W Łódzkiem łatwiej będzie uzyskać taką pomoc - będzie więcej zespołów pielęgniarsko-lekarskich i więcej punktów nocnej pomocy. 67 zespołów lekarsko-pielęgniarskich (dotąd 63) udzieli pomocy pacjentom w 33 punktach nocnej pomocy (dotąd 29). Punkty nocnej pomocy będą zorganizowane przy szpitalnych oddziałach ratunkowych i izbach przyjęć w szpitalach, które są w sieci. Pozwoli to skrócenie kolejek w tych miejscach i udzielenie pomocy pacjentom adekwatnej do ich stanu zdrowia. Informacje na temat nocnej pomocy od 1 października znajdują się pod na stronie www. nfz-lodz.pl
http://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/7777-nocna-i-swiateczna-...

Tags: 

Subskrybuj RSS - informacj

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie