jubileusz

Pani Jadwiga Budner z Konarzewa świętowała swoje 104 urodziny!

Takie urodziny zdarzają się niezwykle rzadko. Mieszkanka Konarzewa skończyła 104 lata. Z życzeniami do dostojnej Jubilatki przybył m.in.: Wójt Gminy Piątek - Krzysztof Lisiecki, sekretarz Renata Lepalczyk, Przewodnicząca Rady Gminy - Urszula Kacperska, radni, a także Teresa Sokół, prezes Stowarzyszenia Kobiet w Konarzewie. Pani Jadwiga Budner urodziła się w 1913 roku w Piątku. Los jej nie oszczędzał. Gdy miała zaledwie 3 lata zmarła jej mama, w wieku 7 lat straciła ojca. Po ślubie zamieszkała w Konarzewie. Urodziła czwórkę dzieci, niestety najmłodszy syn nie poznał taty. Mąż pani Jadwigi zmarł przed jego narodzinami. Kobieta sama wychowywała dzieci i zajmowała się gospodarstwem. Doczekała się dziesięcioro wnuków, 11 prawnuków i dwójki praprawnuków. Mieszka z synową Haliną i wnuczkiem Mariuszem, którzy troskliwie opiekują się jubilatką. Jak mówi pani Halina, jej teściowa jest w dobrej kondycji. Nie choruje, ciśnienie ma książkowe i serce jak dzwon. Nie wymaga opieki przy ubieraniu czy innych codziennych czynnościach. Seniorka rodu z Konarzewa nie ogląda telewizji, za to słucha codziennie radia. W jej codziennym menu nie może zabraknąć również jajka na twardo.
Dostojnej Jubilatce życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości rodziny i przyjaciół!
foto: Justyna Sobczak

Jubileusz setnych urodzin Pani Ewy Gołek vel Amroziak z Balkowa

Nie często zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było w piątek 11 sierpnia 2017 r. w Balkowie, gdzie Pani Ewa Gołek vel Amroziak obchodziła Jubileusz swoich setnych urodzin.

Z tej okazji w domu rodzinnym Pani Ewy odbyła się uroczystość na cześć dostojnej Jubilatki. Podczas 100 urodzin Pani Ewa nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin, otrzymanych życzeń i powinszowań.
Wraz z rodziną gratulacje i życzenia dalszych, długich lat w zdrowiu czcigodnej Jubilatce złożyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Piątek - Wójt Krzysztof Lisiecki wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Urszulą Kacperską, Panią Sekretarz Gminy - Renatą Lepalczyk, Sołtysem Sołectwa Balków - Beatą Gawryszczak i pracownikiem Urzędu Gminy Piątek - Jackiem Michalskim. Życzenia, kwiaty i dodatek finansowy Jubilatce wręczyła także Kierownik KRUSu w Łęczycy - Monika Twardowska. Jubilatka otrzymała również list gratulacyjny z życzeniami od pani Premier Beaty Szydło.
Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów oraz upominków wszyscy uczestnicy uroczystości tradycyjną lampką szampana wznieśli toast 200 lat.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu, życzymy Pani Ewie na kolejne lata dużo dobrego zdrowia oraz jeszcze wielu lat zasłużonego odpoczynku w cieple rodzinnego klimatu.

Zdrowia i pogody ducha dla dostojnej Jubilatki

W dniu 4 września 2015 r. Pani Władysława Frątczak  z Mchowic  obchodziła 100 urodziny. Z tej okazji w sobotę 5 września w domu rodzinnym pani Władysławy odbyła się rodzinna uroczystość , która na cześć dostojnej  Jubilatki skupiła pięć pokoleń.  
Podczas uroczystości pani Władysława nie kryła wzruszenia i radości z odwiedzin, otrzymanych życzeń i powinszowań. Gratulacje i życzenia dalszych, długich lat w zdrowiu dostojnej Jubilatce złożyli również przedstawiciele władz samorządowych Gminy Piątek - Wójt Krzysztof Lisiecki wraz z Przewodniczącą Rady i pracownikami Urzędu Gminy Piątek.  Życzenia, kwiaty i dodatek finansowy pani Władysława otrzymała również od KRUSu.
Po złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów wszyscy uczestnicy uroczystości tradycyjną lampką szampana wznieśli toast 200 lat.  

Subskrybuj RSS - jubileusz

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie