plebiscyt

Wybierz z Dziennikiem Łódzkim Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich

Dziennik Łódzki prowadzi plebiscyt, który ma na celu docenienie pracy, pasji, umiejętności i zaangażowania w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.
Koła gospodyń wiejskich to organizacje, które bez względu na formułę prawną, bronią praw, reprezentują interesy i działają na rzecz poprawy sytuacji społeczno-zawodowej kobiet wiejskich oraz ich rodzin. Pomagają mieszkankom wsi w rozwijaniu i prezentowaniu ich umiejętności twórczych, artystycznych oraz zawodowych. Integrują środowisko mieszkanek wsi, wspierają kobiety i ich rodziny.

Na zgłoszenia Redakcja czeka do 28 listopada 2016 roku, jeśli KGW chce zostać zaprezentowane na start głosowania w serwisie internetowym Nasze Miasto. Zgłoszenia można przesyłać na adres poczty e-mail: m.oleski@dziennik.lodz.pl, a także za pośrednictwem formularza zamieszczonego w serwisach internetowych Nasze Miasto. Więcej informacji o akcji można uzyskać, dzwoniąc pod numer telefonu 42 665 93 57 (pon-pt, w godz. 11-16).
Zgłoszenie powinno zawierać: od 2 do 8 zdjęć, opis koła i dane kontaktowe (do wiadomości redakcji).

Głosy na koła gospodyń wiejskich będzie można oddać na dwa sposoby: za pośrednictwem Facebooka głosowanie będzie trwać od 18 listopada 2016 od godziny 10 do 12 grudnia 2016 r. do godziny 21.59 oraz za pośrednictwem SMS-ów (koszt SMS 2, 46zł z VAT), głosowanie będzie trwać od 18 listopada 2016 od godz. 10 do 12 grudnia 2016 r. do godziny 21.59.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają: Tytuł „Najpopularniejszego Koła Gospodyń Wiejskich 2016 roku” swojego powiatu, pamiątkową paterę i prezentację w „Dzienniku Łódzkim” w specjalnie przygotowanym dodatku przedstawiającym „Najpopularniejsze Koła Gospodyń Wiejskich” w województwie łódzkim oraz ich najlepsze przepisy kulinarne polecane na święta Bożego Narodzenia”.
Materiał ukaże się w grudniu, tuż przed Wigilią. Ponadto prezentację w tygodnikach „Dziennika Łódzkiego” i serwisie internetowym www.dzienniklodzki.pl. KGW, które zajmą miejsca 2. i 3. w poszczególnych powiatach otrzymają: Tytuł finalisty plebiscytu „Najpopularniejsze Koło Gospodyń Wiejskich 2016 roku”, pamiątkowy dyplom i prezentację w „Dzienniku Łódzkim” w dodatku przedstawiającym „Najpopularniejsze Koła Gospodyń Wiejskich” w województwie łódzkim oraz prezentację w tygodniku i w serwisie Nasze Miasto.

Subskrybuj RSS - plebiscyt

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness