program

Matematyczne zabawy z mPotęgą w podstawówce w Piątku

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów, zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny oraz schematów w nauczaniu tego przedmiotu.
Ruszyły niebanalne, wyjątkowe, otwierające głowy młodszych i starszych uczniów na piękno liczb działania w programie mPotęga, czyli największego eksperymentu w nauczaniu matematyki. Wśród dofinansowanych projektów przez Fundację mBanku w pilotażowej edycji Programu mPotęga znalazł się projekt Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, pn. „Bawmy się matematyką z mPotęgą”, którego autorem jest nauczycielka matematyki p. mgr Agnieszka Psiurska - Wujcik. Adres strony internetowej programu: www.mpotega.pl

Subskrybuj RSS - program

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie