przedszkole

Dzień Ziemi w przedszkolu w Piątku

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie w dniu 22 kwietnia. To bardzo ważne wydarzenie proekologiczne, które skupia uwagę wszystkich – i małych i dużych, na ważnym temacie ekologii. Również w piątkowskim przedszkolu dużą wagę przywiązuje się do promowania postaw ekologicznych, które mają uświadomić dzieciom, że należy dbać o środowisko naturalne. Dlatego 21 kwietnia, w przeddzień
Światowego Dnia Ziemi, w grupach: „Misie” oraz „Muchomorki” odbyły się zajęcia ekologiczne.
Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się w jaki sposób należy chronić środowisko. Dzieci poprzez zabawę utrwaliły znaczenie słowa ekologia oraz poznały zasady segregacji śmieci. Zajęciom towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe oraz plastyczne. Następnie przedszkolaki złożyły uroczyście przysięgę ślubując, że będą dbać o naszą planetę i nie będą jej zanieczyszczać. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało order „Przyjaciela przyrody”.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Najfajniejsze przedszkole w Powiecie Łęczyckim jest w Piątku!

Z radością informujemy, że w drugiej edycji konkursu zorganizowanego przez Spółkę Polska Press sp. z o.o. na „Najfajniejsze Przedszkole w Powiecie Łęczyckim 2017” zdecydowane zwycięstwo, odniosło Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku!!!
W trwającym od 10 do 31 marca plebiscycie Przedszkole z Piątku uzyskało 2 825 głosów, wyprzedzając o 1150 głosów Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty (II miejsce) i 1740 głosów Przedszkole nr 2 w Łęczycy (III miejsce).
Gratulujemy. W imieniu przedszkolaków, dyrekcji i nauczycielek składamy podziękowania za oddane głosy.

Drugi dzień Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego w Piątku

Środa 29 marca 2017 r. była drugim i niestety ostatnim dniem, cieszącego się ogromnym zainteresowaniem publiczności, XIV Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego. Organizatorem przedsięwzięcia było Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątku.
Przybyłych na drugi dzień festiwalu widzów i młodych aktorów powitali: p. Joanna Przybylak, Dyrektor Gminnego Przedszkola w Piątku, p. Krzysztof Lisiecki, Wójt Gminy Piątek oraz p. Dariusz Struszczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku.
Drugi dzień festiwalowych zmagań rozpoczęły dzieci z Przedszkola Nr 4 w Łęczycy - Legendą o Diable Borucie. Po nich na festiwalowej scenie zagrały przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 w Łęczycy, które szukały rozwiązania problemów z „Zamieszaniem z miesiącami”.
Do zimnej krainy lodów przeniosły publiczność dzieci z Przedszkola nr 2 w Łęczycy.
Na festiwalu w Piątku wystąpiły również dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 143 z Łodzi, które pokazały bajkę „Przygoda na biwaku”. Ostatnim spektaklem 14. edycji Międzyprzedszkolnego Festiwalu Teatralnego była "Legenda o Smoku Wawelskim” w wykonaniu dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 149 w Łodzi.
Wszystkie przedstawienia nagradzane były owacjami młodej publiczności, która z zainteresowaniem śledziła występy swoich koleżanek i kolegów.
Podsumowaniem festiwalu było wręczenie statuetek i dyplomów, które uczestnicy odebrali z rąk Krzysztofa Lisieckiego, Wójta Gminy Piątek oraz Dariusza Struszczaka, Dyrektora GOK w Piątku oraz zaproszenie młodych aktorów za rok, na XV Festiwal.

Strony

Subskrybuj RSS - przedszkole

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness