przedszkole

Mikołaj odwiedził dzieci w przedszkolu w Piątku

Jak co roku, 6 grudnia Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca.
Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, recytowały wierszyki oraz siadały Mu na kolanach. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Jak co roku każde dziecko mogło zrobić sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Mobilne oceanarium w przedszkolu w Piątku

W czwartek 30 listopada do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku przybyło Mobilne Oceanarium, które zabrało przedszkolaków w niezwykłą podwodną podróż. W specjalnej kopule ustawionej w jednej z sal przedszkolnych, wyświetlona została prezentacja 3D. Przedszkolaki mogły w niej odnieść wrażenie, że przebywają na dnie oceanu. A to wszystko za sprawą pływających wokół ryb oraz nurków. Dzieci zobaczyły także wiele fascynujących mieszkańców raf koralowych, takich jak żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny i wiele innych. Na koniec spotkania przedszkolaki sprawdziły swoją wiedzę w mini quizie dotyczącym zwierząt morskich.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Przedszkolaki z Piątku poznały twórczość miejscowego rzeźbiarza ludowego

W minionym tygodniu dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku spotkały się z p. Andrzejem Dębowskim, miejscowym twórcą ludowym. Wyjątkowy gość zaprezentował dzieciom swoje rzeźby- ptaki z drewna. Różnorodność i kolorystyka figurek przyciągała oczy zaciekawionych przedszkolaków. Pan Andrzej z wielkim zapałem opowiadał o swojej twórczości. Dzieci miały także okazję zobaczyć pracę artysty od podstaw m.in. dowiedziały się jakie drewno najlepiej nadaje się do rzeźbienia, poznały poszczególne etapy powstawania rzeźby oraz różnorodne narzędzia. Na koniec miały możliwość obserwowania rzeźbiarza podczas pracy. Spotkanie z artystą przyniosło wiele pozytywnych wzruszeń i pozwoliło przedszkolakom inaczej spojrzeć na świat sztuki.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Strony

Subskrybuj RSS - przedszkole

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness