przedszkole

Nabór dzieci do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku

Informujemy o prowadzeniu naboru dzieci do Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II na kolejny rok szkolny 2017/2018
I ETAP Naboru trwa od 13 MARCA do 16 MARCA 2017 r.
KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ - składanie deklaracji przez rodziców, których dziecko UCZĘSZCZA OBECNIE do przedszkola.
II ETAP Naboru trwa od 17 MARCA do 23 MARCA 2017 r. ROZPOCZĘCIE EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ - składanie kart
„Zgłoszenia kandydata do przedszkola” przez rodziców, których dziecko NIE UCZĘSZCZA jeszcze do przedszkola.

Więcej informacji na ten temat w siedzibie Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku oraz na stronie internetowej przedszkola: www.przedszkolepiatek.pl, zakładka "Nabór do przedszkola"
Informujemy, że placówka przyjmuje zgłoszenia dzieci w wieku od 3 do 6 lat, urodzonych od 01.01.2014 r. do 31.12.2011 r.

Dzień Ziemi w przedszkolu w Piątku

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym świecie w dniu 22 kwietnia. To bardzo ważne wydarzenie proekologiczne, które skupia uwagę wszystkich – i małych i dużych, na ważnym temacie ekologii. Również w piątkowskim przedszkolu dużą wagę przywiązuje się do promowania postaw ekologicznych, które mają uświadomić dzieciom, że należy dbać o środowisko naturalne. Dlatego 21 kwietnia, w przeddzień
Światowego Dnia Ziemi, w grupach: „Misie” oraz „Muchomorki” odbyły się zajęcia ekologiczne.
Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, z której dowiedziały się w jaki sposób należy chronić środowisko. Dzieci poprzez zabawę utrwaliły znaczenie słowa ekologia oraz poznały zasady segregacji śmieci. Zajęciom towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe oraz plastyczne. Następnie przedszkolaki złożyły uroczyście przysięgę ślubując, że będą dbać o naszą planetę i nie będą jej zanieczyszczać. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało order „Przyjaciela przyrody”.
tekst i foto: Przedszkole w Piątku

Najfajniejsze przedszkole w Powiecie Łęczyckim jest w Piątku!

Z radością informujemy, że w drugiej edycji konkursu zorganizowanego przez Spółkę Polska Press sp. z o.o. na „Najfajniejsze Przedszkole w Powiecie Łęczyckim 2017” zdecydowane zwycięstwo, odniosło Gminne Przedszkole im. Jana Pawła II w Piątku!!!
W trwającym od 10 do 31 marca plebiscycie Przedszkole z Piątku uzyskało 2 825 głosów, wyprzedzając o 1150 głosów Przedszkole w Górze Św. Małgorzaty (II miejsce) i 1740 głosów Przedszkole nr 2 w Łęczycy (III miejsce).
Gratulujemy. W imieniu przedszkolaków, dyrekcji i nauczycielek składamy podziękowania za oddane głosy.

Strony

Subskrybuj RSS - przedszkole

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie