relacja

Festyn dożynkowy w Piątku

Po zakończeniu oficjalnej części dożynek wojewódzkich w Piątku pełnią życia tętnił do późnych godzin popołudniowych towarzyszący imprezie festyn. Kolorowe i pachnące stoiska regionalne, na których zaprezentowały się miasta, gminy i powiaty z całego województwa łódzkiego, firmy, placówki oświatowe, stowarzyszenia, Koła Gospodyń oraz twórcy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
Na najmłodszych czekały liczne atrakcje w wesołym miasteczku oraz stoiska z zabawkami. Punkty gastronomiczne serwowały różnorodne dania gorące oraz cieszące się największym wzięciem ze względu na upalną pogodę – zimne napoje. Nie zabrakło także wystawców maszyn rolniczych i samochodów.
Na dożynkowej scenie królowała muzyka ludowa. Wystąpiły m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Kalina”, Tęcza, Siemienice, Krzyżanówek, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Szewcowianki, Wojszycanki, a także SDK „SEM”.
Natomiast po godzinie 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół De Mono. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

 
 

Dożynki Wojewódzkie w Piątku

W niedziele 28 sierpnia w Piątku odbyły sie Dożynki Wojewódzkie. Uroczystość przyciągnęła wielu gości i widzów. Obchody dożynkowe rozpoczęła w południe uroczysta Mszą Św., którą odprawił J.E. Ks. Biskup Wojciech Osial.  
Po nabożeństwie głos zabrali gospodarze dożynek, m.in. Wójt Gminy Piątek Krzysztof Lisiecki i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, którzy skierowali do rolników słowa podziękowania za tegoroczne plony, wdzięczności i uznania za wykonywaną pracę.
Starostami dożynek byli: Wiesława Michalak i Karol Miszczak - mieszkańcy Gminy Piątek, a główny wieniec dożynkowy wykonały sołectwa: Górki Pęcławskie i Włostowice.
Oficjalną część uroczystości dożynkowych zakończyło tradycyjnie dzielenie chleba upieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych plonów, którym zostali poczęstowani uczestnicy uroczystości oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu "Złota Grusza".

O roli myśliwego w zachowaniu równowagi w ekosystemie leśnym

W czwartek 28 listopada w bibliotece szkolnej w SP w Piątku odbyło się spotkanie uczniów klas młodszych z prezesem koła łowieckiego „Czapla” panem Waldemarem MrulewiczemOd wielu lat uczniowie interesujący się przyrodą korzystają z zaproszeń myśliwych i uczestniczą w lekcjach plenerowych organizowanych przy współudziale myśliwych zimą i

Tags: 

Strony

Subskrybuj RSS - relacja

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness