relacja

26. finał WOŚP w Piątku - kolejny rekord!!!

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków WOŚP zagrała także w Geometrycznym Środku Polski - w Piątku.

Miejscowy sztab WOŚP, mieszczący się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przygotował szereg imprez towarzyszących finałowi. WOŚP zagrała także w Szkole Podstawowej w Czernikowie.
Od godziny 8:00 na ulicach Piątku spotkać można było kwestujących wolontariuszy z puszkami WOŚP. Trzeba przyznać, że mieszkańcy Środka Polski nie żałowali grosza i kolorowe puszki szybko wypełniały się datkami. Jako pierwsi na orkiestrowej scenie WOŚP w Piątku wystąpili uczestnicy rozgrywek w piłkę nożną - uczniowie klas IV - VI.
O godz. 15:30 oficjalnego otwarcia finału WOŚP na scenie w hali "Pilawa" dokonał Wójt - p. Krzysztof Lisiecki, który przedstawił miejscowy sztab orkiestry oraz zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowane na finał występy rozpoczęli najmłodsi - dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Po nagrodzonych gromkimi brawami przedszkolakach na scenie tradycyjnie pojawili się druhowie z OSP Piątek, którzy przedstawili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wielu słuchaczy miał koncert w wykonaniu Orkiestry OSP Piątek pod batutą Pawła Jabłońskiego.
Tradycyjnie najwięcej emocji towarzyszyło kolejnym odsłonom aukcji gadżetów ofiarowanych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez sponsorów. Biorący udział w licytacji nie szczędzili grosza, aby stać się szczęśliwym właścicielem upatrzonego gadżetu. Wylicytowane kwoty rzędu 300 zł za koszulkę WOŚP lub 110 zł za kubek WOŚP potwierdzały, jak bardzo bliskie są mieszkańcom naszej gminy cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze finałowi WOŚP w Piątku towarzyszyły stoiska przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Piątku, Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa i Centrum Kształcenia Praktycznego, a także ciesząca się dużym powodzeniem loteria fantowa, w której każdy los gwarantował wygraną. Tradycyjnie na strudzonych zabawą uczestników finału WOŚP czekały kawiarenki oferujące różnego rodzaju przekąski na zimno i na ciepło, pyszne ciasta, napoje, sałatki i inne smakołyk a całą zabawę zakończyło wspaniałe „Światełko do nieba”.

Festyn dożynkowy w Piątku

Po zakończeniu oficjalnej części dożynek wojewódzkich w Piątku pełnią życia tętnił do późnych godzin popołudniowych towarzyszący imprezie festyn. Kolorowe i pachnące stoiska regionalne, na których zaprezentowały się miasta, gminy i powiaty z całego województwa łódzkiego, firmy, placówki oświatowe, stowarzyszenia, Koła Gospodyń oraz twórcy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających.
Na najmłodszych czekały liczne atrakcje w wesołym miasteczku oraz stoiska z zabawkami. Punkty gastronomiczne serwowały różnorodne dania gorące oraz cieszące się największym wzięciem ze względu na upalną pogodę – zimne napoje. Nie zabrakło także wystawców maszyn rolniczych i samochodów.
Na dożynkowej scenie królowała muzyka ludowa. Wystąpiły m.in.: Zespół Pieśni i Tańca „Kalina”, Tęcza, Siemienice, Krzyżanówek, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, Szewcowianki, Wojszycanki, a także SDK „SEM”.
Natomiast po godzinie 21:00 wystąpiła gwiazda wieczoru - zespół De Mono. Imprezę zakończyła zabawa taneczna.

 
 

Dożynki Wojewódzkie w Piątku

W niedziele 28 sierpnia w Piątku odbyły sie Dożynki Wojewódzkie. Uroczystość przyciągnęła wielu gości i widzów. Obchody dożynkowe rozpoczęła w południe uroczysta Mszą Św., którą odprawił J.E. Ks. Biskup Wojciech Osial.  
Po nabożeństwie głos zabrali gospodarze dożynek, m.in. Wójt Gminy Piątek Krzysztof Lisiecki i Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień, którzy skierowali do rolników słowa podziękowania za tegoroczne plony, wdzięczności i uznania za wykonywaną pracę.
Starostami dożynek byli: Wiesława Michalak i Karol Miszczak - mieszkańcy Gminy Piątek, a główny wieniec dożynkowy wykonały sołectwa: Górki Pęcławskie i Włostowice.
Oficjalną część uroczystości dożynkowych zakończyło tradycyjnie dzielenie chleba upieczonego z mąki pochodzącej z tegorocznych plonów, którym zostali poczęstowani uczestnicy uroczystości oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu "Złota Grusza".

Strony

Subskrybuj RSS - relacja

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness