sport

Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych "Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego"

W sobotę 23 września, po raz siedemnasty las w Witowie stał się areną Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych "Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego". Choć pogoda nie rozpieszczała, na starcie stanęło wielu pasjonatów dwóch kółek z powiatu łęczyckiego.

Tags: 

Finał Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego w podstawówce w Piątku

W środę 21 czerwca 2017 r. w godzinach 8.30 – 12.00 w Szkole Podstawowej w Piątku rozegrano długo oczekiwany przez społeczność szkolną V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I - III, o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców oraz w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV – VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Imprezę sportową otworzyła pani dyrektor Krystyna Grabowska, zachęcając dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Poprosiła o rozgrywanie kolejnych meczów w atmosferze fair play, życząc wszystkim sukcesów - każdemu na miarę jego możliwości.
W rozgrywkach brało udział 20 uczniów z klas I – III i 22 uczniów z klas IV – VI. Łącznie grało 42 uczniów z klas I – VI pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. A. Raj i p. M. Wróblewskiej oraz innych nauczycieli - obserwatorów.

Wyniki V Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego - finał w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I - III o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców:
I miejsce - Marciniak Hanna klasa III c, Matusiak Patryk klasa II a
II miejsce - Jątczak Małgorzata klasa III a, Bartczak Krystian klasa III a
III Witczak Paula klasa I a, Wieczorek Wiktor klasa II a

Wyniki: V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – finał w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV – VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku:
I miejsce - Gałązka Klaudia klasa V a, Stróżewski Jakub klasa VI b
II miejsce - Banaszczyk Wiktoria klasa V a, Schulz Konrad klasa VI b
III miejsce - Grzelak Dominika klasa VI a, Sokół Paweł klasa V B

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Uczniowie, którzy zajęli II i III miejsca otrzymali dyplomy. Turniej przebiegał w atmosferze ogromnej rywalizacji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, ale z zachowaniem zasad fair play. Startujący uczniowie przeżywali zarówno wygrane mecze jak i przegrane. Na szczęście kibicujący nauczyciele tłumaczyli zawodnikom, że to „trening czyni mistrza” i tym samym zachęcali do codziennych, systematycznych rozgrywek.
tekst i foto: SP w Piątku

Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezesa LKS Malina Piątek

W czwartek 18 maja 2017 r. w Piątku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Łęczyckiego w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezesa LKS Malina Piątek. Na Orliku rywalizowały drużyny dziewcząt reprezentujące gimnazja z: Grabowa, Świnic Warckich i Piątku. Po zaciętej rywalizacji, rzutach karnych oraz grze fary-play drużyny uplasowały się na następujących miejscach :
I miejsce - Świnice Warckie
II miejsce - Piątek
III miejsce - Grabów
Opiekunem uczniów Gimnazjum z Piątku była pani Ewa Topińska. Uczennice reprezentujące Gimnazjum w Piątku to: Anna Karbowiak, Roksana Sadłowska, Martyna Czubalska, Paulina Kaźmierak, Sylwia Kubiak, Kinga Jatczak, Patrycja Jatczak, Weronika Kunowska, Daria Mrowińska, Katarzyna Mrowińska i Aleksandra Marosek.
Najlepszym Strzelcem turnieju została Barbara Stasiak ze Świnic Warckich, a najlepszą bramkarką Anna Karbowiak z Piątku.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Strony

Subskrybuj RSS - sport

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie