sport

Srebro dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piątku

W czwartek 16 lutego 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - p. Aleksandry Raj, wzięli udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej w Witoni i stanęli na podium zdobywając II miejsce. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał uczeń z podstawówki w Piątku - Patryk Cierpikowski.
Do turnieju przystąpiło 5 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łęczyckiego: SP Witonia, SP Świnice Warckie, SP Sługi, SP Grabów oraz SP Piątek. Wysoki poziom gry drużyn, gra fair play oraz gorący doping towarzyszyły turniejowi.
- Gratulujemy chłopcom wyniku i życzymy dalszych sportowych sukcesów.Ogromne podziękowania kierujemy do Rodzica, pani Katarzyny Trzmielak, która zawiozła dzieci na zawody sportowe i bardzo mocno dopingowała naszym młodym sportowców - komentuje sukces swoich podopiecznych Krystyna Grabowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku.
tekst i foto: SP Piątek

Gimnazjum z Piątku zwycięża w Daszynie

Sobota 11 lutego minęła w Daszynie pod znakiem halowej piłki nożnej. Tego dnia odbyły się tu Mistrzostwa LZS Powiatu Łęczyckiego w Piłce Halowej Chłopców o Puchar Starosty. Wśród chłopców udział wzięły drużyny reprezentujące następujące gimnazja: Witonia, Świnice Warckie, Grabów, Daszyna i Piątek. Po zaciętej rywalizacji, wyrównanej walce do ostatniej chwili oraz grze fary-play drużyny uplasowały się na następujących miejscach:
I miejsce – Piątek
II miejsce –Grabów
III miejsce – Daszyna
IV miejsce – Świnice Warckie
V miejsce – Witonia(Klub Witonianka)
Opiekunem uczniów Gimnazjum z Piątku była pani Ewa Topińska. Uczniowie reprezentujący Gimnazjum z Piątku to: Adrian Bartczak, Tomasz Skowron, Maksymilian Kwiatkowski, Mateusz Błaszczyk, Mateusz Bartosik, Franciszek Pałczyński, Filip Grzelak, Łukasz Głuchowicz, Adam Oterski, Mateusz Burzyński, Mirosław Gałczyński i Konrad Karolak. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Bartczak z Piątku.
Gimnazjum w Piątku będzie reprezentowało powiat łęczycki w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w marcu.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek

Przewodnicząca Rady Gminy Piątek oraz LKS Malina Piątek zapraszają w niedzielę 19 lutego o godz. 10:00 do hali sportowej w Piątku na na XIV Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Piątek.

Strony

Subskrybuj RSS - sport

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie