szkoła

Konkurs "Młodzież z łódzkiego promuje nowe technologie"

Celem konkursu jest popularyzowanie idei społeczeństwa informacyjnego i nowych technologii wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie ich zainteresowań informatycznych, podnoszenie umiejętności selekcji informacji i wykorzystywania Internetu z poszanowaniem praw autorskich, przy wykorzystaniu narzędzi ICT (technologii informacyjno – komunikacyjnych. Zwycięzcy będą mieli możliwość uczestnictwa w letnich warsztatach KODO Łódzkie 2017, na które składać się będą głównie zajęcia rozwijające umiejętności informatyczne młodzieży (podstawy programowania, grafiki komputerowej, tworzenia stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych).
Organizator konkursu: Województwo Łódzkie, Departament Cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.
Organizator letnich warsztatów KODO Łódzkie 2017: firma zewnętrzna wyłoniona przez Województwo Łódzkie w wyniku zapytania ofertowego.
Fundusz: środki zabezpieczone w budżecie Województwa Łódzkiego.
Grupy docelowe: uczniowie w wieku 9-15 lat
Tematyka: informatyka, społeczeństwo informacyjne, technologie informacyjno – komunikacyjne, nowe technologie.
Forma: prezentacja multimedialna.
Nagrody: udział w letnich warsztatach KODO Łódzkie 2017 jako nagroda w konkursie za 6 najlepszych prac wybranych przez komisję konkursową z UMWŁ, dyplomy uczestnictwa dla uczniów, opublikowanie pracy na stronie www.lodzkie.pl, www.si.lodzkie.pl oraz na profilu Województwa Łódzkiego na Facebooku.
Warsztaty będą trwały 5 dni roboczych, od poniedziałku do piątku.
Więcej informacji - http://www.si.lodzkie.pl/projekty-si/kodo-%C5%82%C3%B3dzkie-2017.html
Zapraszamy do udziału!

Srebro dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Piątku

W czwartek 16 lutego 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - p. Aleksandry Raj, wzięli udział w rozgrywkach halowej piłki nożnej w Witoni i stanęli na podium zdobywając II miejsce. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał uczeń z podstawówki w Piątku - Patryk Cierpikowski.
Do turnieju przystąpiło 5 drużyn ze szkół podstawowych powiatu łęczyckiego: SP Witonia, SP Świnice Warckie, SP Sługi, SP Grabów oraz SP Piątek. Wysoki poziom gry drużyn, gra fair play oraz gorący doping towarzyszyły turniejowi.
- Gratulujemy chłopcom wyniku i życzymy dalszych sportowych sukcesów.Ogromne podziękowania kierujemy do Rodzica, pani Katarzyny Trzmielak, która zawiozła dzieci na zawody sportowe i bardzo mocno dopingowała naszym młodym sportowców - komentuje sukces swoich podopiecznych Krystyna Grabowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Piątku.
tekst i foto: SP Piątek

Zakochana czarownica w podstawówce w Piątku

We wtorek 14 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku, z okazji Walentynek obejrzeli spektakl pt. "Zakochana czarownica - higienica", przygotowany przez uczennice klas czwartych uczestniczące w zajęciach Koła Przyjaciół Biblioteki, pod kierunkiem p. Marii Tomalak. Właściwy ruch sceniczny, swoboda wypowiedzi, dekoracje sprawiły, że przestawienie bardzo się podobało. Główna bohaterka - czarownica tak bardzo zakochana, aby pozyskać sympatię wybranka musiała zadbać o swój wygląd i higienę. Rady, które otrzymała trafiły pewnie i do dzieci, które z zainteresowaniem i uwagą obejrzały przedstawienie. Całości dopełniły piosenki i układy taneczne.
Obsada: czarownica - Eliza Gabryelczak, tajemniczy nieznajomy - Paulina Kacprzak, Jaś - Martyna Kałuża, Małgosia - Katarzyna Skowron, koty: Urszula Kamińska, Maria Wieczorek i Amelia Zalewska, tancerki: Karolina Adamiak, Zuzanna Garus.
Z okazji Walentynek bliskim sercu osobom - nauczycielom i przyjaciołom szkoły uczennice wręczyły z najlepszymi życzeniami pamiątkowe kartki walentynkowe.
tekst i foto: SP w Piątku

Strony

Subskrybuj RSS - szkoła

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness