szkoła

Przedwakacyjne spotkanie z Policjantami w Szkole Podstawowej w Czernikowie

Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych w Piątku spotkali się w ostatnim czasie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie, z którymi w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą" przypominali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Szczególny apel kierowali do dzieci, które będą wypoczywały nad wodą.
Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji. Zwrócili uwagę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w czasie prac polowych w gospodarstwach rolnych. Apelowali o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku podczas wypoczynku nad wodą. Przypomnieli podstawowe zasady, których należy przestrzegać a które pozwalają uniknąć wielu tragedii.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodą:
- Wybieraj tylko strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli
- Nie korzystaj z kąpieli w miejscach zabronionych, np. na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu portów, mostów, zapór itp.
- Przestrzegaj regulaminu kąpieliska oraz obowiązujących na nim oznaczeń
- Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika
- Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50 m), gdy wieje porywisty wiatr
- Nie skacz do wody w miejscach nieznanych

info i foto: KPP w Łęczycy

Grant na projekt "Bawmy się matematyką z mPotęgą" dla podstawówki w Piątku

mFundacja jest jedną z pierwszych fundacji korporacyjnych w środowisku bankowym. W 1994 r. rozpoczęła działalność jako Fundacja BRE Banku, a od 2013 r. funkcjonuje jako Fundacja mBanku. Od tego czasu misją mFundacji jest wspieranie dzieci i młodzieży w nauce matematyki. Realizowana jest w ramach strategii „m jak matematyka”.

Dlaczego matematyka?
Matematyka stanowi fundament logicznego myślenia i pomaga w zrozumieniu otaczającego nas świata. Jej opanowanie pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych czy zdobywaniu wykształcenia ścisłego, przez co przyczynia się do rozwoju gospodarczego oraz osiągnięcia sukcesu zawodowego.

Zwycięskie projekty IV edycji mPotęgi
262 szkoły, organizacje pozarządowe, biblioteki i uczelnie wyższe z całej Polski będą w tym roku realizować projekty matematyczne dofinansowane w programie grantowym mPotęga. Członkowie komisji konkursowej wybrali je spośród 771 zgłoszeń. Wśród zwycięskich projektów jest także projekt Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego - „Bawmy się matematyką z mPotęgą". Autorem projektu jest nauczycielka matematyki pani Agnieszka Psiurska – Wujcik. Pełna lista zwycięskich projektów znajduje się w zakładce „Nasi grantobiorcy” na stronie www.mpotega.pl

Finał Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego w podstawówce w Piątku

W środę 21 czerwca 2017 r. w godzinach 8.30 – 12.00 w Szkole Podstawowej w Piątku rozegrano długo oczekiwany przez społeczność szkolną V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I - III, o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców oraz w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV – VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku.

Imprezę sportową otworzyła pani dyrektor Krystyna Grabowska, zachęcając dzieci i młodzież do uprawiania sportu. Poprosiła o rozgrywanie kolejnych meczów w atmosferze fair play, życząc wszystkim sukcesów - każdemu na miarę jego możliwości.
W rozgrywkach brało udział 20 uczniów z klas I – III i 22 uczniów z klas IV – VI. Łącznie grało 42 uczniów z klas I – VI pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego: p. A. Raj i p. M. Wróblewskiej oraz innych nauczycieli - obserwatorów.

Wyniki V Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego - finał w kategorii dziewcząt i chłopców klasy I - III o Puchar Przewodniczącej Rady Rodziców:
I miejsce - Marciniak Hanna klasa III c, Matusiak Patryk klasa II a
II miejsce - Jątczak Małgorzata klasa III a, Bartczak Krystian klasa III a
III Witczak Paula klasa I a, Wieczorek Wiktor klasa II a

Wyniki: V Szkolny Turniej Tenisa Stołowego – finał w kategorii dziewcząt i chłopców klasy IV – VI o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku:
I miejsce - Gałązka Klaudia klasa V a, Stróżewski Jakub klasa VI b
II miejsce - Banaszczyk Wiktoria klasa V a, Schulz Konrad klasa VI b
III miejsce - Grzelak Dominika klasa VI a, Sokół Paweł klasa V B

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami i dyplomami. Uczniowie, którzy zajęli II i III miejsca otrzymali dyplomy. Turniej przebiegał w atmosferze ogromnej rywalizacji pomiędzy poszczególnymi zawodnikami, ale z zachowaniem zasad fair play. Startujący uczniowie przeżywali zarówno wygrane mecze jak i przegrane. Na szczęście kibicujący nauczyciele tłumaczyli zawodnikom, że to „trening czyni mistrza” i tym samym zachęcali do codziennych, systematycznych rozgrywek.
tekst i foto: SP w Piątku

Strony

Subskrybuj RSS - szkoła

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie