szkoła

Wicemistrzowie powiatu z Gimnazjum w Piątku

W sobotę 17 lutego w Daszynie odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Łęczyckiego w Piłce Halowej Chłopców do lat 16 o Puchar Starosty . Wśród chłopców udział wzięły następujące drużyny: LKS Witonianka Witonia, Zespół Szkolno - Przedszkolny Świnice Warckie, Gimnazjum Daszyna, Gimnazjum Piątek, Szkoła Podstawowa Sługi (oddz. gimnazjalny Nowy Gaj).
Po zaciętej rywalizacji ,wyrównanej walce do ostatniej chwili oraz grze fary-play drużyny uplasowały się na następujących miejscach:
I miejsce – Witonia
II miejsce – Piątek
III miejsce – Daszyna
IV miejsce – Świnice Warckie
V miejsce – Sługi
Opiekunem uczniów Gimnazjum z Piątku była pani Ewa Topińska. Uczniowie reprezentujący Gimnazjum z Piątku to: Adrian Bartczak, Tomasz Skowron, Mateusz Bartosik, Franciszek Pałczyński, Filip Grzelak, Adam Oterski, Mateusz Burzyński, Mirosław Gałczyński, Konrad Karolak, Bartłomiej Matusiak. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Bartczak z Piątku.
tekst i foto: Gimnazjum w Piątku

Ferie uczniów podstawówki w Czernikowie

W trakcie trwania ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Czernikowie wybrali się na wycieczkę do znanej i powszechnie lubianej łódzkiej Manufaktury. Odwiedzili oni jakże oblegane w tym okresie kino Cinema City, w którym na seansie filmowym poznali postać byczka Fernanda i jego życiowe perypetie. Ta przygodowa, animowana komedia wprawiła ich w wyśmienity nastrój, w którym to udali się następnie do największej w Polsce papugarni. Mali miłośnicy zwierząt zobaczyli tam ponad 150, należących do różnych gatunków, papug. Stali się przez chwilę ich opiekunami, dokarmiali je i służyli im swym ramieniem. To była pełna niezwykłych dźwięków, kolorów i przeżyć przygoda.
Inną atrakcją dla społeczności szkolnej był wyjazd na zajęcia zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Piątku. Uczniowie mogli wówczas poznać tajniki robótek ręcznych na drutach. Ta niecodzienna nauka dostarczyła uczniom wiele radości. W miłej atmosferze, przy słodkim pączku i herbatce, nabywali oni nowych praktycznych umiejętności.
tekst i foto: SP w Czernikowie

Nauka gry w szachy i pogadanka o krwiodastwie

W piątek, 2 lutego uczniowie spędzający ferie zimowe na zajęciach w Szkole Podstawowej w Piątku skorzystali z nauki gry w szachy dla początkujących. Zajęcia poprowadził nauczyciel p. Filip Bartosiak. Dzieci opanowały podstawowe zasady gry w szachy na poziomie podstawowym. Wiedzą także, że mogą grać w szachy z wykorzystaniem komputera ustawiając właściwy poziom gry. Potrafią obsługiwać zegar szachowy. To wszystko opanowali podczas dwugodzinnych zajęć. Tego samego dnia dzieci uczestniczyły też w zajęciach nt. „Łączy nas krew, która ratuje życie” - projekcja filmu. Zajęcia w ramach akcji „Twoja krew, moje życie”. Najpierw odbyła się projekcja filmu a następnie rozmowa nt. roli krwi i krwiodawstwa dla każdego człowieka. Pani dyrektor zaapelowała, do uczestników spotkania, by rozmawiali z rodzicami, krewnymi i znajomymi na ten temat. Potem dzieci oglądały ulubione bajki. Po nich oczywiście malowanki – kolorowani przy muzyce dziecięcej z wykorzystaniem TIK Dwugodzinne zajęcia przeleciały „jak z bicza strzelił”. Uczestnicy wyrazili zadowolenie z dzisiejszych zajęć. Spotkanie zorganizowała i przeprowadziła pani dyrektor K. Grabowska. tekst: SP w Piątku

Strony

Subskrybuj RSS - szkoła

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie