uroczystość

Święto patrona w ZSMR w Piątku

W sobotę 7 września, w pierwszym dniu gminnych uroczystości rocznicowych Września 1939, Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa obchodził Święto Patrona, tj. Bohaterów Walk nad Bzurą. W programie znalazły się biegi, rajdy i konkursy oraz wieczornica przy ognisku.

Tags: 

74. rocznica Bitwy nad Bzurą

W niedzielę 8 września w Piątku odbyły sie uroczystości 74. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Wrześniowe Święto rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych na czele z orkiestrą OSP Piątek do kościoła p.w. Św. Trójcy, gdzie w intencji Żołnierzy Września 1939 roku, uroczyste nabożeństwo odprawił ks. Dziekan Stanisław Poniatowski.

Subskrybuj RSS - uroczystość

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie