WOŚP

Puchar Ligi Halowej w Piątku dla Orenic

Podczas 25. finału WOŚP rozegrana została runda finałowa turnieju o Puchar Ligi Halowej. Pierwszym etapem było rozegranie trzech meczów półfinałowym, po którym zwycięscy spotykali się w finałowej trójce.
Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy OSP Janków i Witonianki Witonia. Po pierwszej wyrównanej połowie, bezbramkowy remis dawał nadzieje jednej i drugiej ekipie, ale po przerwie zawodnicy z Witoni przyspieszyli grę, co ostatecznie dało im zwycięstwo 3:0. Drugi półfinał był mocno wyrównany, a ekipy Orenic i Drinkersów zapewnili doskonałe widowisko publiczności zgromadzonej na trybunach. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Orenic. Po przerwie szybko zadany cios przez ekipę "zielonych" pozwolił trochę uspokoić grę, ale Drinkersi grali do końca i zdobyli kontaktowego gola. Na więcej już nie było stać Drinkersów i Orenice zostali drugim finalistą. W ostatnim półfinale zmierzyły się drużyny Brazzersów i Konarzewa, a ekipa ze Zgierza grając najmniejszym nakładem sił spokojnie wywalczyła awans do finału.

Finały.
Pierwszym meczem finałowym było starcie Orenic i Witonianki. Po wyrównanym meczu końcowy wynik brzmiał 2:2. Drugi z półfinałów, w którym Brazzersi zagrali z Witonianka o dziwo nie przyniósł wiele emocji, a mecz obfitował w wiele niedokładnych podań i niecelnych strzałów. W meczu decydującym o końcowej kolejności kibice zgromadzeni na trybunach mogli przecierać oczy ze zdumienia, bo to drużyna z Orenic miała przewagę w grze i raz po raz stwarzała sytuacje pod bramką rywala. Mimo tak dużej przewagi to Brazzersi schodzili na przerwę prowadząc 1:0. Po przerwie obraz gry sie nie zmienił,a Orenice dalej były nieskuteczniejsze, ale gra się do końca i ostatecznie na trzydzieści sekund przed końcem "Zieloni" strzelili wyrównującego gola, który dał im pierwsze miejsce dzięki większej liczbie strzelonych bramek.

Nagrody indywidualne:
Najlepszy strzelec - Igor Olesiński (Brazzersi)
Najlepszy bramkarz - Kacper Brzeziński (Witonianka)

Półfinały:
OSP Janków - Witonianka Witonia 0:3
Kubiak Krzysztof, Szymczak Mateusz, Lenartowski Dominik.
Orenice - Drinkersi 2;1
Kamil Janikowski, Michał Warda - Tomasz Szymczak.
Brazzersi - Konarzew 4:1
Sadłecki x2, Banaszczyk, Błaszczyk - Kubus.

W Piątku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała na ponad 14 tys. zlotych

Sztab Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piątku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego informuje, że podczas 25. finału WOŚP w niedzielę 15 stycznia 2017 r. zebrano kwotę 14 505,59 zł. Pieniądze przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom zostały w poniedziałek wpłacone na konto WOŚP.

W niedzielę 15 stycznia w całej Polsce po raz 25 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom WOŚP zagrała także w Geometrycznym Środku Polski - w Piątku. Miejscowy sztab WOŚP, mieszczący się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przygotował szereg imprez towarzyszących finałowi. WOŚP zagrała również w Szkole Podstawowej w Czernikowie.

Tags: 

Wolontariuszki z Piątku na podsumowaniu 23. finału WOŚP w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

W środę 25 marca 2015 r. p. Maria Sobierajszef sztabu organizacyjnego WOŚP w Piątku wraz z  p. Barbarą Wasiakwieloletnim wolontariuszem WOŚP  uczestniczyły w spotkaniu podsumowującym 23. finał WOŚP, które odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Tags: 

Subskrybuj RSS - WOŚP

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie