zlot

Gmina Piątek gościła uczestników 38. Zlotu do Środka Polski

W sobotę 13 maja, kilka minut po godzinie 9 sprzed budynku Urzędu Gminy Piątek wyruszyli na trasy uczestnicy 38. Zlotu do Środka Polski. Pierwszym punktem na trasie były odwiedziny Pleneru rzeźbiarskiego, który odbywał się na terenie starej plebani przy ul. Pokrzywnej. Następnie zlotowicze przejechali się do Witowa, skąd wyruszyli na trasy wiodące najpiękniejszymi zakątkami południowo-wschodniej części Gminy Piątek.
Na trasach na uczestników zlotu czekały nie tylko piękne widoki i miejsca historyczne, ale również zadania, które drużyny wykonywały i gromadziły punkty do klasyfikacji końcowej. W tym roku do wyboru były trasy piesze, rowerowe oraz dla biegaczy. Zabawa była przednia. Dopisała pogody i humory.
Meta tegorocznego zlotu zlokalizowana była w Konarzewie, w sąsiedztwie miejscowego miniamfiteatru. Tu na powracających z wędrówki zlotowiczów czekała pyszna grochówka. Po chwili regeneracji sił i rozegraniu ostatnich konkurencji przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników. Wśród drużyn przedszkolnych najwięcej punktów zdobyło przedszkole z Topoli Królewskiej. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa z Piątku. Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum z Ostrów, a w grupie szkół ponadgimnazjalnych - Zespół Szkół im. J. Grodzkiej z Łęczycy.
Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy i puchary, wśród których, za pierwsze miejsca były puchary Wójta Gminy Piątek dla najlepszych drużyn 38. Zlotu do Środka Polski. Tradycyjnie były to sowy wykonane przez p. Andrzeja Dębowskiego, rzeźbiarza z Piątku.
Wszystkim uczestnikom 38. Zlotu do Środka Polski składamy serdeczne podziękowania za udział w zlocie i zapraszamy ponownie do Gminy Piątek.

Subskrybuj RSS - zlot

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie

randomness