zus

2 grudnia 2016 - Dzień osób z niepełnosprawnością w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza 2 grudnia na Dzień osób z niepełnosprawnością. Oddziały i podległe im jednostki przygotowały na ten dzień specjalne wydarzenia. Zgromadzenie specjalistów na co dzień zajmujących się sprawami związanymi z niepełnosprawnością pozwoli zainteresowanym tematem klientom oszczędzić czas. Nie będą musieli jeździć od instytucji do instytucji po informacje. Tego dnia będzie można uzyskać je w jednym miejscu.
W siedzibie I Oddziału ZUS w Łodzi przy ul. Zamenhofa 2 w godzinach od 10:00 do 13:00 będzie można skorzystać z informacji udzielanych przez pracowników samego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Rzecznika Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Związku Niewidomych i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Przy ul. Lipiec Reymontowskich 11 w siedzibie II Inspektoratu (w części orzeczniczej budynku) także zorganizowana zostanie wystawa w połączeniu z kiermaszem prac bożonarodzeniowych Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, będzie też można się spotkać z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Na Sali Obsługi Klientów Inspektoratu II Oddziału przy ul. Łęczyckiej także zbierze się zespół ekspertów
z wielu instytucji, do tego będzie zorganizowany kiermasz prac pracowników Zakładów Chemicznych „MORS
w Łodzi”. W samej siedzibie II Oddziału mieszczącej się w Zduńskiej Woli można będzie też zapoznać się z wystawą prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej PHSI „BONEX”. Na miejscu także obecni będą eksperci z ZUS, MOPS, PUP, PCPR czy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
W tomaszowskim Oddziale ZUS, prócz wystawy i kiermaszu prac tomaszowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, Miejski – Powiatowy Oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków udzieli informacji „Jak żyć
z cukrzycą” oraz uruchomi punkt pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz poziomu cukru we krwi. Natomiast przedszkolaki z 19-stki będą uczestniczyły w warsztatach savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością. Przedszkolna grupa dziennikarska przeprowadzi też wśród klientów sondę na temat „Co wiesz
o niepełnosprawności?”.

Tags: 

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Prawie 6 tys. klientów dziennie odwiedza placówki ZUS w na terenie województwa łódzkiego. W III kwartale na Salach Obsługi Klientów przyjęto 374 tys. osób. To oznacza, że tradycyjna forma kontaktu z administracją publiczną cieszy się wciąż bardzo dużą popularnością, ale 1,6 miliona osób kontaktuje się już z ZUS-em przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS.
Przyzwyczajenie do tradycji widać też na przykładzie pism i dokumentów, które wpływają do ZUS za pośrednictwem Poczty. W tym samym okresie kancelarie placówek ZUS na terenie województwa łódzkiego zarejestrowały 393,5 tys. przychodzącej korespondencji czyli ponad 131 tys. miesięcznie.

Platforma Usług Elektronicznych PUE ZUS
Tymczasem poza bezpośrednią obsługą, ZUS oferuje także możliwość kontaktu poprzez Internet. Założenie konta na Platformie Usług Elektronicznych ZUS to tylko chwila. Można je założyć samemu w domu lub w ZUS-ie a następnie potwierdzić tożsamość. Można to zrobić osobiście w ZUS–ie, należy mieć wówczas przy sobie dowód osobisty – ta jedna wizyta, pozwoli uniknąć wielu kolejnych. Można też potwierdzić swą tożsamość elektronicznie o ile jest się w posiadaniu podpisu elektronicznego albo korzysta z systemu bankowości elektronicznej w banku, który podpisał porozumienie z ZUS, a tożsamość została potwierdzona wcześniej przez bank. Dzięki jednorazowemu działaniu można tak jak ponad 1,6 miliona osób cieszyć się pierwszym w Polsce kompleksowym e-urzędem.
Dzięki PUE ZUS możemy sprawdzić czy pracodawca zgłosił nas do ubezpieczeń, czy nasi najbliżsi zostali zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego, możemy tez przesłać wnioski i dokumenty rozliczeniowe. Z nowoczesnych rozwiązań najczęściej korzystają przedsiębiorcy składając dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe właśnie tą drogą. Przedsiębiorcy zatrudniający powyżej 5 pracowników, mają wręcz obowiązek wysyłania dokumentów drogą elektroniczną.

Tags: 

Subskrybuj RSS - zus

O nas, czyli Gminie Piątek

logo Gminy Piątek

Od północy obszar Gminy Piątek oparty jest na Pradolinie Warszawsko-Berlińskiej, która w kierunku południowym przechodzi w Równinę Łowicko-Błońską. Dalej na południe obszar gminy obejmuje fragmenty płatów wysoczyzny, porozcinanych dolinami Maliny, Strugi i Moszczenicy. Równinny teren, urozmaicony jest dolinami niewielkich rzek oraz wydmami śródlądowymi. Cały obszar leży w obrębie moreny dennej zlodowaceń środkowopolskich, stąd w podłożu występują gliny, piaski i żwiry. Wykształciły się na nich niezbyt żyzne gleby brunatne i płowe.

Czytaj więcej..

Ciekawe fotografie