26. finał WOŚP w Piątku - kolejny rekord!!!

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków WOŚP zagrała także w Geometrycznym Środku Polski - w Piątku.

Miejscowy sztab WOŚP, mieszczący się w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku przygotował szereg imprez towarzyszących finałowi. WOŚP zagrała także w Szkole Podstawowej w Czernikowie.
Od godziny 8:00 na ulicach Piątku spotkać można było kwestujących wolontariuszy z puszkami WOŚP. Trzeba przyznać, że mieszkańcy Środka Polski nie żałowali grosza i kolorowe puszki szybko wypełniały się datkami. Jako pierwsi na orkiestrowej scenie WOŚP w Piątku wystąpili uczestnicy rozgrywek w piłkę nożną - uczniowie klas IV - VI.
O godz. 15:30 oficjalnego otwarcia finału WOŚP na scenie w hali "Pilawa" dokonał Wójt - p. Krzysztof Lisiecki, który przedstawił miejscowy sztab orkiestry oraz zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy. Przygotowane na finał występy rozpoczęli najmłodsi - dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Po nagrodzonych gromkimi brawami przedszkolakach na scenie tradycyjnie pojawili się druhowie z OSP Piątek, którzy przedstawili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak zawsze wielu słuchaczy miał koncert w wykonaniu Orkiestry OSP Piątek pod batutą Pawła Jabłońskiego.
Tradycyjnie najwięcej emocji towarzyszyło kolejnym odsłonom aukcji gadżetów ofiarowanych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez sponsorów. Biorący udział w licytacji nie szczędzili grosza, aby stać się szczęśliwym właścicielem upatrzonego gadżetu. Wylicytowane kwoty rzędu 300 zł za koszulkę WOŚP lub 110 zł za kubek WOŚP potwierdzały, jak bardzo bliskie są mieszkańcom naszej gminy cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze finałowi WOŚP w Piątku towarzyszyły stoiska przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczna w Piątku, Szkołę Podstawową, Gimnazjum oraz Zespół Szkół Mechanizacji Rolnictwa i Centrum Kształcenia Praktycznego, a także ciesząca się dużym powodzeniem loteria fantowa, w której każdy los gwarantował wygraną. Tradycyjnie na strudzonych zabawą uczestników finału WOŚP czekały kawiarenki oferujące różnego rodzaju przekąski na zimno i na ciepło, pyszne ciasta, napoje, sałatki i inne smakołyk a całą zabawę zakończyło wspaniałe „Światełko do nieba”.

Koncert na 110-lecie Orkiestry OSP Piątek

W niedzielę, 26 listopada 2017 r. w kościele p.w. Św. Trójcy w Piątku odbył się koncert z okazji Jubileuszu 110-lecia istnienia Orkiestry OSP w Piątku.

DokumentyZastrzeżone.pl - warto zapamiętać ten adres

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych. Aby dowiedzieć jak można się przed tym ochronić zachęcamy do zapoznania się z zawartymi na stronie - www.DokumentyZastrzone.pl informacjami.

Co robić w przypadku utraty dokumentów?
UTRACONE DOKUMENTY NALEŻY NAJPIERW ZASTRZEC W BANKU - to kilkanascie tysięcy placówek w całym kraju (w wielu z nich nie trzeba nawet mieć konta bankowego). Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które należy wykonać:
1. Zastrzeżenie w Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE - w swoim banku lub w dowolnym banku przyjmującym zastrzeżenia także od osób niebędących jego klientami.
2. Powiadomienie Policji - w przypadku, jeżeli dokumenty utracono w wyniku kradzieży.
3. Zawiadomienie najbliższego organu gminy lub placówki konsularnej i wyrobienie nowego dokumentu - informacje dotyczące konieczności zawiadomienia organu gminy o utracie dokumentu, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W Systemie DOKUMENTY ZASTRZEŻONE uczestniczą niemal wszystkie polskie banki oraz szereg innych firm i instytucji. Pełna lista Uczestników, dla bezpieczeństwa całego Systemu, jest oczywiście objęta tajemnicą.

Celem Kampanii Informacyjnej Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE jest poszerzenie ogólnej wiedzy o potrzebie zastrzegania w bankach utraconych dokumentów tożsamości przez każdą osobę, której takowa sytuacja się przytrafiła. Nie ma znaczenia, czy stało się to w wyniku zgubienia czy kradzieży.
Zastrzegać utracone dokumenty powinniśmy wszyscy - niezależnie od tego, czy jesteśmy już klientami jakiegoś banku, czy też nigdy z usług bankowych nie korzystaliśmy (Nigdy nie korzystałem z usług Banków - czy również powinienem zastrzec utracone dokumenty?).
Organizatorem Projektu jest Związek Banków Polskich
Projekt wspiera Policja. Patronat objęły: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Federacja Konsumentów.

Numer telefonu do zastrzegania kart - (+48) 828 828 828

Subskrybuj RSS - informacja