4 mln 450 tys. zł dla Gminy Piątek

Ponad 57 milionów złotych trafi dla samorządów powiatu łęczyckiego na inwestycje. Pieniądze te pochodzą z programu będącego elementem Polskiego Ładu. W poniedziałek, 8 listopada w Urzędzie Miejskim w Łęczycy wręczono promesy dla samorządów z naszego powiatu. Promesy samorządowcom z powiatu łęczyckiego wręczyli Przemysław Błaszczyk, senator RP oraz Marek Matuszewski, poseł na sejm.

Gmina Piątek otrzyma w sumie 4 mln 450 tys. zł na modernizację stadionu miejskiego wraz z rozbudową kompleksu sportowego „Orlik”. Pieniądze te przeznaczone zostaną także na rewitalizację parku miejskiego.
Modernizacja stadionu miejskiego będzie polegała wymianie płyty, budowie bieżni oraz trybun na 300 miejsc siedzących, aby mieszkańcy mogli wygodnie obserwować wydarzenia sportowe. W parku miejskim pojawią się nowe nasadzenia, oświetlenie oraz sanitariaty – poinformował Krzysztof Lisiecki, burmistrz Piątku.