Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Piątku

Podobnie, jak w całej Polsce, tak i w Piątku uroczyście świętowano w sobotę, 11 listopada 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Miejscowe uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta do kościoła p.w. Św. Trójcy, gdzie Mszę Św. w intencji Ojczyzny odprawił Ks. Prałat Stanisław Poniatowski.

Po nabożeństwie uczestnicy Święta Narodowego przeszli pod pomnik „Krzyż” przy ulicy Łowickiej, gdzie delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Ostatnia część uroczystości miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Piątku. Sala widowiskowa wypełniła się mieszkańcami, którzy przyszli obejrzeć widowisko słowno-muzyczne przygotowane i wystawione przez dzieci z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku. Młodzi aktorzy nagrodzeni zostali przez publiczność owacją na stojąco oraz słodyczami.