23 raz pojechali śladami Mieczysława Nowickiego

W sobotę, 21 września 2024 r. kompleks leśny w Witowie po raz 23 stał się areną Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego.

Wyniki 23. Młodzieżowych Mistrzostw Powiatu Łęczyckiego w Wyścigach Rowerowych Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego

KLASY IV – DZIEWCZĘTA

1. Kmieciak Jakub
  2. Baranowski Grzegorz
  3. Kmieciak Anna

Imprezę sportową otworzyła Burmistrz Anna Matusiak wraz Honorowym Obywatelem Piątku Mieczysławem Nowickim. Na zwody przybyli m.in.: Starosta Powiatu Łęczyckiego Janusz Milczarek, Inspektor ds. Sportu Zbigniew Kocoń i Janusz Jankowski, Prezes LKS „Malina” Piątek Bogdan Urbanek, radna powiatowa Beata Gawryszczak, Przewodniczącą Rady Miejskiej Piątku Agnieszka Wójcik, olimpijczycy: Kazimierz Maranda, Mirosław Żerkowski, Tomasz Rosseti V-ce Prezesa Regionalnej Rady Olimpijskiej w Łodzi. Oczywiście najliczniejszą grupę stanowili uczniowie ze szkół podstawowych w Czernikowie, Mąkolicach, Oszkowicach i Piątku, uczniowie ZSMR w Piątku wraz z nauczycielami i opiekunami oraz rodzice i dziadkowie młodych sportowców.

Nad prawidłowym przebiegiem wyścigów rowerowych czuwali nasi niezawodni sędziowie:  Andrzej Bielecki, Marek Fedoryga i Maria Bielecka – dziękujemy. Bezpieczeństwo i opiekę medyczną zapewnili  strażacy OSP Piątek – dziękujemy.

Zwycięzcy I, II, III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i organizatorów imprezy sportowej: Starostwo Powiatowe w Łęczycy, Urząd Miejski w Piątku, LKS „Malina” Piątek oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Państwa Nowickich. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy. Puchary i nagrody czekała również na zwycięskie szkoły w klasyfikacji ogólnej.

Prądu użyczyła nam pani Zdzisława Kujawa – bardzo dziękujemy. Tradycyjnie imprezę zakończyło ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.