Narodowe Czytanie 2024 w Środku Polski

W poniedziałek, 9 września wszyscy miłośnicy czytania klasyki literatury polskiej zgromadzili się w Piątku, na Podwórku przy ulicy Literackiej 5, na tegorocznej edycji Narodowego Czytania z Gminną Biblioteką Publiczną i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Piątku.
Wydarzenie z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Przybyli na wydarzenie goście wysłuchali „Kordiana” Juliusza Słowackiego, otrzymali pamiątkowe przypinki, bezpłatne egzemplarze „Kordiana” opatrzone pamiątkowymi stemplami dla szkół z terenu Gminy Piątek.

Wśród zaproszonych gości czytających „Kordiana” Juliusza Słowackiego znaleźli się:
– Burmistrz Piątku Pani Anna Matusiak,
– Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie Pani Agnieszka Bartczak,
– Pani Maria Tomalak – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku,
– Pani Nikola Piekarska – psycholog szkolny z Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku,
– Dyrektor Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie oddział w Piątku Pan Tomasz Netkowski,
– Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piątku Pani Martyna Kacprzak,
– Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Piątku Pan Rafał Karolak,
– Prezes Towarzystwa Miłośników Piątku i Okolic Pan Damian Urbanek,
– Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Gminnej Bibliotece publicznej w Piątku – Pani Barbara Garus i Pani Anna Jędrzejewska-Grabara,
– Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Czernikowie, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piątku oraz Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictw im. Bohaterów Walk nad Bzurą w Piątku,
– Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Piątku Pani Beata Gawryszczak,
– Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku Pani Katarzyna Skopiak.

Czytający za swój czynny udział otrzymali pamiątkowe przypinki, magnesy i breloczki oraz bezpłatne egzemplarze „Kordiana” opatrzone pamiątkowymi stemplami. Wydarzenie objęte było Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej.

Organizatorem wydarzenia z ramienia Urzędu Miejskiego w Piątku były Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Piątku.

tekst: GBP w Piątku