Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku

W czwartek, 17 października, pod hasłem „Moc Bibliotek”. odbyła się Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Piątku.  Wszyscy uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję, aby spędzić czas w klimatycznej atmosferze, cieszyć się kulturalnymi atrakcjami i rozwijać swoją kreatywność.

Głównym punktem wieczoru była projekcja filmu „Mój brat ściga dinozaury”. Ekranizacja książki o tym samym tytule na długo pozostanie w naszej pamięci. Ta cudowna opowieść o przyjaźni i rodzinie, wzruszyła wielu do łez.

Następnie uczestnicy wzięli udział w warsztatach artystycznych podczas których opanowywali sztukę recyklingu starych książek. Okazało się, że książki mogą nam również służyć jako ozdoba, a wykonane przez uczestników jesienne jeżyki są najlepszym tego przykładem.

Na zakończenie jeszcze więcej energii dodał nam krótki skecz kabaretowy w wykonaniu Pani Barbary Garus, która wcieliła się w rolę Sołtys Balbiny. Świetna zabawa i humor towarzyszyły nam przez cały wieczór. Dopełnieniem wieczoru była kinowa przekąska w postaci popcornu oraz słodki poczęstunek i jesienna herbata.

Bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim uczestnikom tegorocznej Nocy Bibliotek za przybycie i czynny udział w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok w Noc Bibliotek! – Katarzyna Skopiak, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Piątku.