Ptaki rzeźbiarza Andrzeja Dębowskiego powiększą kolekcję muzealną

25 maja br. minęła pierwsza rocznica śmierci Andrzeja Dębowskiego, jednego z najbardziej znanych twórców ludowych regionu łęczyckiego. Przez ponad 60 lat pozostawał wierny jednemu tematowi rzeźbiarskiemu – ptakom. Do Muzeum w Łęczycy trafiło ostatnio kilkanaście rzeźb, wykonanych w latach 80. XX w. przez tego twórcę.
Panie Monika Makowska i Joanna Limanowska, spadkobierczynie kolekcji Włodzimierza Makowskiego, zdecydowały bowiem przekazać naszemu muzeum, pochodzące z niej prace Andrzeja Dębowskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy obydwu Paniom za ten, niezwykle cenny, dar – czytamy na stronie Muzeum w Łęczycy.

Rzeźby powiększą muzealny zbiór prac Andrzeja Dębowskiego, tworzony od roku 1958 r. aż po rok 2022 kiedy, w którym artysta wykonał swoje ostatnie rzeźby.

źródło:leczyca.naszemiasto.pl