Wyposażyli świetlicę z grantu „Sołectwo na Plus”

W ostatnim czasie budynek świetlicy wiejskiej w Pokrzywnicy przeszedł gruntowny remont w ramach realizowanego przez Gminę Piątek projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej  na terenie Gminy Piątek”. Ocieplony budynek wyposażony w ekologiczne ogrzewanie stworzył warunki lokalowe dla działalności Stowarzyszenia Aktywne Panie z Pokrzywnicy i Fundacji Zielony Piątek. Dla rozwoju i dalszej działalności wymienionych podmiotów brakowało jedynie wyposażenia. Jednak aktywne mieszkanki Pokrzywnicy znalazły rozwiązanie tego problemu. Przygotowały projekt, złożyły wniosek, otrzymały grant „Sołectwo na Plus” i zakupiły niezbędne wyposażenie świetlicy.

Realizacja projektu „Usiądźmy przy stole” to wspólna praca mieszkańców sołectwa działających w Stowarzyszeniu Aktywne Panie z Pokrzywnicy i Fundacji Zielony Piątek. Realizacja projektu kosztowała 18 200 zł. Kwota 12 000 zł pochodziła z dofinansowania z Województwa Łódzkiego, a 6 200 zł dołożyła Gmina Piątek. W ramach projektu do świetlicy zakupiono stoły i krzesła oraz wyposażenie zaplecza kuchennego: witrynę chłodniczą, zmywarkę, zlewozmywak oraz serwis obiadowy.

W połowie sierpnia panie po wnikliwym przeszukaniu ofert dokonały zakupów. Po dostarczeniu wyposażenia przystąpiono do montażu i podłączenia wyposażenia zaplecza kuchennego oraz skręcenia stołów i krzeseł. Realizując tę część projektu okazję do wykazania się mieli panowie, którzy z zadaniem poradzili sobie szybko i bezproblemowo.

Dzięki realizacji projektu „Usiądźmy przy stole” w sołectwie Pokrzywnica powstało ogólnodostępne miejsce spotkań dla całej społeczności wiejskiej, które będzie sprzyjało procesom integracji i rozwoju działalności kulturalnej sołectwa.